9 rzeczy, których nie wiedziałeś o lakierach do paznokci

Lakier do paznokci jest częścią naszego image’u i ważnym detalem zarówno na codzień jak i na czerwonym dywanie. Czy wiesz, ile kosztuje najdroższy lakier do paznokci? Od jak dawna istnieje? Poznaj zaskakujące fakty o lakierze do paznokci!

  1. Otwarte lakiery do paznokci mają okres przydatności 1 rok (ale jeśli lakier staje się gęsty, możesz nałożyć na wierzch trochę zmywacza do paznokci aby rozcieńczyć lakier pamiętaj jednak, że to tymczasowe rozwiązanie).
  2. Najdroższy lakier do paznokci na świecie kosztuje 250 000 dolarów – i zawiera 267 karatowe, czarne diamenty. Jest on produkowany przez producenta biżuterii Azature i nazywany „Królem Czarnego Diamentu”. Dobrą wiadomością jest to, że lakier do paznokci dostępny jest również w znacznie tańszej wersji zwanej po prostu „Czarnym diamentem”.
  3. Lakier do paznokci pochodzi z Chin, ok. 3000 lat przed Chrystusem. Pierwszy lakier wykonano z wosku pszczelego, żelatyny, kwiatów (jako barwnik) i białek jaj.
  4. To, jaki kolor lakieru wybierzesz, według psychologów nie jest kwestią przypadku. W badaniu przeprowadzonym przez Proceedings of the National Academy of Sciences w USA stwierdzono, że lubimy wybierać kolory, które kojarzą nam się z czymś pozytywnym, np. jasnoniebieski jako kolor nieba. Nie lubimy barw, które nasuwają skojarzenia z czymś obrzydliwym, np. “trupim” lub brązowym jak w zgniłym jedzeniu.
  5. Amerykańska aktorka Rita Hayworth była znana z nadużywania czerwonego lakieru do paznokci i szminki, i mówi się, że jest kobietą, która zapoczątkowała ten trend w malowaniu paznokci. Z kolei artystka Madonna w latach 80-tych znana była ze swoich neonowych paznokci.
  6. To dentysta dr Stuart Nordstrom wynalazł substancję chemiczną używaną do produkcji paznokci akrylowych.
  7. Serwis Rankandstyle wybiera najlepsze na świecie kosmetyki na podstawie opinii klientów, recenzji produktów w Internecie oraz w mediach społecznościowych. Według nich najlepszy lakier do paznokci na świecie to „Czarna Wiśnia” Toma Forda. Ten lakier w kolorze Black Cherry jest w mig wyprzedawany w większości sklepów internetowych, ale istnieje możliwość… wpisania się na listę oczekujących.