Cienie, sińce i worki pod oczami: jakie są ich przyczyny i jak się ich pozbyć?

Nadają twarzy zmęczony wygląd i postarzają. Mogą być wynikiem zmęczenia i niewyspania, objawem poważnych chorób lub genetycznie uwarunkowaną przypadłością. Cienie, sińce i worki pod oczami: jakie są ich przyczyny i jak się ich pozbyć?

cienie-pod-oczami.jpg

Cienie, sińce i worki pod oczami – przyczyny

Cienie i sińce pod oczami mogą mieć różne przyczyny:

  • zarwana noc,
  • niedotlenienie lub zaburzenia w przepływie krwi w drobnych naczynkach, na przykład u palaczy lub po długiej pracy przy monitorze,
  • nadmierna produkcja melaniny (barwnika skóry), która zabarwia skórę w okolicy oczu na ciemniejszy kolor,
  • podłoże genetyczne, której przyczyną jest płytko unaczyniona skóra.

Z kolei worki pod oczami są skutkiem zastojów limfatycznych.

Cienie i sińce pod oczami – jak się ich pozbyć?

Korektor pod oczy
Korektor pod oczy w kolorze morelowym lub łososiowym neutralizuje zasinienia. Korektor powinien być maksymalnie o dwa tony jaśniejszy od koloru skóry. Równie ważna jest jego konsystencja; korektor płynny – w żelu lub kremie – ma tę przewagę nad tłustym, że zastygnie niedługo po rozprowadzeniu.

Jak nakładać korektor pod oczy?
Korektor nakładaj palcami lub specjalnym pędzelkiem na trójkątny obszar skóry pod okiem. Podstawa trójkąta powinna znajdować się pod okiem, a jego wierzchołek na wysokości czubka nosa – taki sposób aplikacji korektora odmłodzi twarz. Efekt utrwal pudrem transparentnym. Makijaż będzie jeszcze trwalszy, jeżeli pod oczy nałożysz odrobinę bazy pod cienie.

Cienie, sińce i worki pod oczami – jak się ich pozbyć?

Chłodny kompres
W roli kompresu sprawdzą się żelowe okulary, chłodny napar z pietruszki lub plasterki świeżego ogórka; wszystkie obkurczają naczynka krwionośne oraz likwidują cienie i obrzęki. Żelowe okulary trzeba schłodzić w lodówce przed założeniem.

Rozjaśniający i rozświetlający krem pod oczy
Krem na bazie witaminy C i K, z dodatkiem kofeiny lub wyciągów ziołowych (np. z bławatka, arniki, świetlika czy miłorzębu) podziała obkurczająco na naczynka i rozjaśniająco na cienie. Krem należy nałożyć wokół oczu i delikatnie go wmasować – tak, żeby nie rozciągać skóry. Taka aplikacja ożywi przepływ limfy i przyśpieszy zniknięcie obrzęków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *