Jak wyszczuplić twarz? Domowe sposoby na poprawę kształtu twarzy

Jak wyszczuplić twarz? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które chcą poprawić owal swojej twarzy bez chirurgicznego zabiegu. Istnieje wiele fryzjerskich i kosmetycznych trików, które ułatwią Ci zadanie. Z tego artykułu dowiesz się, jak wyszczuplić twarz fryzurą, make-upem i innymi sposobami.

Szczupła twarz, wystające kości policzkowe, wąski podbródek – o takiej twarzy często marzą panie. Na szczęście jednak kształtów jest mnóstwo i każdy z nich jest piękny na swój sposób. Jeżeli jednak jesteś szczególnie niezadowolona ze swojego, dowiedz się, co zrobić, aby optycznie wyszczuplić twarz.

Jak wyszczuplić twarz? | fryzura

Dzięki długim, bujnym, falowanym włosom twarz wydaje się o wiele szczuplejsza. Unieś włosy u nasady i zrób przedziałek na bok, wtedy twarz stanie się mniej owalna. Nie każda osoba lubi długie włosy, więc są też inne rozwiązania. Zrób klasycznego koka „boba”, wypuść kosmyki z przodu, a to wydłuży twarz w miejscach, gdzie wydaje się zbyt okrągła. Cieniowanie włosów dodaje pasmom lekkości i wyszczupla, więc udaj się do profesjonalisty, z którym wspólnie wybierzecie najlepsze cięcie.

Jak wyszczuplić twarz? | make-up

Konturowanie jest niezawodne w zmianie kształtu twarzy. W internecie znajdziesz mnóstwo przydatnych filmików, które Cię tego nauczą. Możesz też udać się na lekcję makijażu. Istnieją dwa rodzaje konturowania: na sucho i na mokro. Czym to się różni?

Konturowanie na sucho

To najpopularniejsza metoda, do której używa się prasowanych lub wypiekanych bronzerów. Najpierw zadbaj o to, by makijaż był dobrze przypudrowany i utrwalony, aby uniknąć trudnych do zniwelowania plam. Dobierz odpowiedni pędzel do make-upu, aby ułatwić sobie proces. Bez odpowiednich akcesoriów konturowanie na sucho jest niemożliwe.

Konturowanie na mokro

Do konturowania na mokro używa się bronzerów w sztyfcie lub kremie. Ten sposób wymaga więcej czasu, jednak jest łatwiejszy od pierwszej metody. Zalecane jest przede wszystkim osobom, które nie mają wprawy i dopiero zaczynają swoją makijażową przygodę. Metoda uchroni nas od plam, ponieważ jeżeli takie powstaną, to można je szybko rozetrzeć.

Jak wyszczuplić twarz? | odżywianie

To podstawa. Aby buzia była szczuplejsza, ważne jest picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie, aby oczyścić nerki. Odpowiednio oczyszczony organizm to także regularne picie naparów ziołowych, które wspomagają spalanie tłuszczu i przywrócenie równowagi w organizmie.

Jak wyszczuplić twarz? | ćwiczenia

Ćwiczenia mimiczne są najlepszym sposobem wyszczuplania twarzy. Wypowiadaj na przemian litery „x” oraz „o”. Stań przed lustrem lub weź lusterko w dłoń i wymawiaj je przez kilka sekund.

Następne ćwiczenie polega na wciąganiu i wypuszczaniu powietrza. Wciągnij powietrze i powoli je wypuszczaj. Po kilkukrotnym powtórzeniu tego ćwiczenia twarz staje się bardziej elastyczna i rozciągnięta. Ćwiczenie wykonuj kilka razy dziennie.

Pomocne jest także ćwiczenie o wdzięcznej nazwie „rybia twarz”. Polega na zasysaniu wewnętrznej części policzków. Ten sposób pomaga wyeliminować tłuszcz z podbródka i policzków. Nazwa pochodzi stąd, że grymas na twarzy przypomina rybę.

Jak wyszczuplić twarz? | masaże

Masaż twarzy poprawia jej owal. Można wyszczuplić i wymodelować twarz, unieść policzki i je rozluźnić. Masaż trwa około 10 minut i można wykonywać go o każdej porze dnia i nocy, choć najlepiej sprawdzi się rano i wieczorem, gdy twarz jest oczyszczona. Można wykonać go na sucho lub używając olejku, w zależności od preferencji.

Masaż to uciskanie czoła, policzków i brody. Wykonuj go delikatnie, subtelnie, aby rozluźnić twarz.