Jak zadbać o lśniący uśmiech, czyli cztery domowe metody

Białe i zdrowe zęby to twoje marzenie? Nic dziwnego. Doskonałe uzębienie z pewnością poprawia wygląd. Obecnie coraz częściej uciekamy się do drogich zabiegów medycznych, by wybielić nasze żółte zęby. Zapominamy jednak o sile domowych metod, które również mogą dać wspaniałe efekty. 

Skąd się biorą żółte zęby?

Na początku warto zaznaczyć, że białe zęby nie stanowią naturalnego elementu w układzie kostnym. Ich barwa powinna przybierać żółty odcień. Jednak w wyniku niewłaściwej diety, palenia papierosów czy picia nadmiernej ilości kawy często ich kolor ciemnieje. Co jeszcze wpływa na odcień uzębienia? Głównym czynnikiem, który odpowiada, jaką barwę mają nasze zęby, jest podłoże genetyczne. Ponadto niewłaściwa pielęgnacja zębów czy przyjmowanie niektórych leków bez wątpienia powodują ich ciemny odcień.

Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Na początku powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób pielęgnujemy nasze zęby. Czy szczotkujemy je po każdym posiłku? Jeśli nie, to warto chociaż umyć zęby po wypiciu kawy, która głównie powoduje przebarwienie szkliwa. Ponadto lepiej unikaj kolorowych i gazowanych napojów, które również w dużym stopniu negatywnie wpływają na szkliwo. Co warto zastosować, by wybielić żółte zęby?

  1. Kurkuma – to azjatycka przyprawa, która ma szereg właściwości. Jedna z nich  odpowiada właśnie za poprawę stanu uzębienia. Sposób, by ją zastosować, jest niezwykle prosty. Wystarczy dodać niewielką ilość przyprawy na szczoteczkę podczas mycia zębów. Kurkumę można również wykorzystać, wykonując pastę do zębów. Aby uzyskać taki preparat, należy wymieszać następujące składniki: łyżka sproszkowanej kurkumy, łyżka oleju kokosowego oraz dwie krople olejku miętowego.
  2. Metoda ajurweda – to stara, hinduski sposób, który polega głównie na płukaniu ust olejem. Do olei, które skutecznie pomogą zwalczyć problem, należą m.in.: olej słonecznikowy, olej kokosowy, olej rzepakowy, olej lniany czy olej sezamowy.
  3. Soda oczyszczona – to substancja, którą można wykorzystywać na wiele sposobów. Warto również wiedzieć, że działa korzystnie na zęby, gdyż usuwa nagromadzony osad oraz je wybiela. Jednak należy uważać na sodę oczyszczoną, ponieważ w dłuższej perspektywie może uszkodzić szkliwo.
  4. Owoce –  mają szereg cennych właściwości. Ponadto mogą również wybielić żółte zęby. W jaki sposób możemy wykorzystać owoce, by poprawić jakość naszego szkliwa? Warto płukać jamę ustną wodą z sokiem z cytryną, a także czyścić zęby przy pomocy skórki od banana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *