Laminacja brwi w domu – jak ją zrobić krok po kroku?

Laminacja brwi jest hitem już od kilku sezonów! To idealna opcja, jeśli pragniesz mieć gęste, pełne brwi, ale nie jesteś przekonana do makijażu permanentnego. Ten zabieg pozwoli Ci też nadać wymarzony kształt włoskom, nawet jeśli zazwyczaj trudno je ułożyć i zdyscyplinować. Laminację brwi można z powodzeniem zrobić w domu. Opowiadamy, jak przebiega zabieg krok po kroku.

Domowa laminacja brwi krok po kroku

  1. Oczyść brew i skórę wokół niej. Wykonaj demakijaż brwi, dokładnie osusz skórę i włoski.
  2. Za pomocą aplikatora lub dołączonego do zestawu pędzelka nanieś na brwi warstwę aktywatora. Najczęściej jest on oznaczony w zestawie numerem 1. Weź spiralkę, zaczesz i ułóż brwi, nadając im pożądany kształt.
  3. Preparat aktywacyjny wymaga zabezpieczenia i okluzji. Stworzysz ją za pomocą folii. Może być ona dołączona do zestawu, ale równie dobrze można sięgnąć po zwykłą folię spożywczą. Nałóż ją na brwi. Czas działania preparatu zależy od podatności i grubości włosa i wynosi od 5 do 12 minut. Jeśli robisz laminację pierwszy raz, najlepiej na początek potrzymać produkt krócej.
  4. Ściągnij nadmiar produktu stosując metodę sucho – morko – sucho: najpierw zmyj produkt suchym wacikiem, następnie wilgotnym, ale odsączonym z nadmiaru wody, a na koniec znów suchym.
  5. Pora na preparat nr 2. Zaaplikuj neutralizator (buteleczka z nr 2) za pomocą nowego aplikatora,ukadaj i modeluj brwi, aby kształt włosków utrwalił się w pożądanym kierunku. Pozostaw kosmetyk na brwiach 5 -12 minut, czyli podobnie jak poprzedni.
  6. Zmyj neutralizator brwi w taki sam sposób, jak produkt nr 1, czyli metodą sucho – morko – sucho. Tu również trzeba pamiętać, aby płatek kosmetyczny był dokładnie odsączony z nadmiaru wody.
  7. Laminacja gotowa!
  8. Na koniec zadbaj o odżywianie włosków! Zarówno po laminacji jak i przez następne tygodnie warto dbać o kondycję brwi i skóry wokół nich. Stosuj dołączone do zestawu olejki, albo keratynę do laminacji brwi. Jeśli efekt Ci się podoba i masz ochotę powtórzyć zabieg laminacji, zrób go nie wcześniej niż po 6 tygodniach od pierwszego zabiegu.
    PAMIĘTAJ! Nigdy nie wykonuj koloryzacji henną pudrową zaraz po zabiegu laminacji włosa. Odczekaj minimum 48 godzin między jednym a drugim zabiegiem.