Laminacja rzęs w domu. Najpopularniejsze zestawy do liftingu i laminacji rzęs – ranking

Usługi polegające na liftingu i laminacji rzęs od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych. Dzięki nim można mieć piękne, wyraziste spojrzenie bez użycia zalotki. Ile czasu zajmuje laminacja rzęs i czy można wykonać ją w domu, tak, aby efekt zachwycał jak po wyjściu od profesjonalnej stylistki? Jest to możliwe! Poniżej ranking zestawów do laminacji rzęs, które dają równie świetne rezultaty.

najlepszy zestaw do liftingu i laminacji rzęs

Lifting i laminacja rzęs — na czym polegają, ile trwają i czy warto z nich skorzystać?

Co to jest lifting rzęs? Jak go wykonać samodzielnie? Na czym polega laminacja rzęs? Jakie są potrzebne do tego produkty? To pytania, które najczęściej pojawiają się w tym temacie. Laminacja rzęs polega przede wszystkim na odżywieniu naturalnych włosków. Jej rezultat jest widoczny nawet w przypadku krótkich, słabych rzęs.

Najczęściej laminacja zostaje połączona z procedurą liftingu, która daje efekt uniesienia oraz podkręcenia włosków. Wynikiem jest zmysłowe spojrzenie, przyciągające uwagę i dodające pewności siebie. W trakcie procedury w rzęsach zachodzą zmiany wiązań keratynowych, dzięki czemu jej efekt utrzymuje się nawet przez 8 tygodni.

Chociaż większość kobiet na laminację i lifting rzęs najczęściej wybiera się do salonu kosmetycznego, to bez problemu można wykonać je też samemu w domu. Dla dobrego efektu niezbędny będzie jednak profesjonalny zestaw do laminacji rzęs. Co ważne, to inwestycja, która pozwala na sporą oszczędność. Ceny procedur w salonach kosmetycznych potrafią bowiem przyprawiać o ból głowy.

Ile trwa laminacja rzęs? Nie trwa ona długo, ponieważ w zależności od zestawu efekt można uzyskać po upływie od kilkunastu minut do około godziny. To świetny wybór dla dziewczyn szukających sposobu na wydobycie maksymalnego piękna ze swoich naturalnych rzęs. Warto dodać, że lifting i laminowanie rzęs to procedury bezinwazyjne. 

Czym kierować się przy wyborze zestawu do liftingu i laminacji rzęs? Ranking

Wybierając zestaw do laminacji rzęs, trzeba kierować się przede wszystkim zawartością pakietu. Musi znaleźć się w nim coś znacznie więcej niż same preparaty. Dobry zestaw do laminowania rzęs w domu będzie zawierał też wiele pomocnych akcesoriów. Mowa tutaj m.in. o silikonowych wałeczkach czy specjalnych grzebykach. Taki wybór sprawi, że nie trzeba będzie dokupować nic więcej. Na rynku można znaleźć coraz więcej setów do laminacji rzęs, które zawierają wszystkie niezbędne gadżety. Wiele zestawów można porównać z tymi stosowanymi w salonach kosmetycznych, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, że efekt podkręconych i uniesionych rzęs uzyskany z ich wykorzystaniem będzie słabszy. Niektóre pakiety z rankingu są nawet przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i przez profesjonalistki.

Przy wyborze odpowiedniego zestawu do liftingu i laminacji rzęs należy zwrócić uwagę również na jakość preparatów. Kluczowa jest także jest ich ilość. Dobrze byłoby, aby pozwalały one na większą liczbę aplikacji, bez uzupełniania swoich zapasów. Dzięki tym kryteriom można znaleźć zestaw do laminacji i liftingu, który posłuży przez dłuższy czas. Poniżej znajduje się ranking najpopularniejszych propozycji na rynku.

1. Zestaw do liftingu i laminacji rzęs Nanolash

najlepszy zestaw do laminacji rzęs nanolash

Jednym z najpopularniejszych zestawów do liftingu i laminacji rzęs w domu jest Lash Lift Kit od marki Nanolash. Ta znana jest z bardzo dobrych kosmetyków, które dają trwałe efekty odżywienia i stylizacji rzęs. Jest to jeden z profesjonalnych zestawów do laminacji i liftingu rzęs, który pozwoli uzyskać wygląd jak po wyjściu z salonu, w domowych warunkach. 

Jedną z pozytywnych cech pakietu Lash Lift Kit jest jego bogata zawartość. Ten kompletny zestaw do liftingu i laminacji rzęs zawiera klej do liftingu rzęs, 10 saszetek aktywatora, 10 saszetek boostera keratynowego oraz 10 saszetek neutralizatora. Dodatkowo znajdują się tam niezwykle przydatne 3 pary silikonowych wałeczków, które można docinać do własnych potrzeb, a także 3 sztuki grzebyków niezbędnych do zadowalającego uniesienia i podkręcenia rzęs. Kompletny zestaw od Nanolash starcza aż na 10 pojedynczych laminacji rzęs, i nie trzeba martwić się o spadek jakości produktów – każda saszetka preparatu wystarcza na przeprowadzenie jednej stylizacji, a do następnej laminacji, po wielu tygodniach, otwieramy następną. 

Po wyborze Lash Lift Kit od Nanolash efekt pojedynczej laminacji utrzymuje się nawet do 8 tygodni. Pozwala to nie martwić się o doskonały wygląd przez długi czas. 

2. Elleebana Lash Lift — zestaw startowy do liftingu rzęs

Kolejną ciekawą propozycją jest Elleebana Lash Lift. Szczególną cechą tego zestawu jest możliwość wykonania nim nawet do 60 liftingów rzęs. Tak duża ilość aplikacji sprawdza się znakomicie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Przy wyborze tego zestawu do domu trzeba pamiętać jednak, że tak duża wydajność jest możliwa tylko przy wykonywaniu laminacji jednej po drugiej. Sprawia to, że w warunkach domowych ten konkretny set sprawdzi się na około 15 aplikacji (tyle par saszetek z preparatami jest w zestawie), a to jest już znacznie mniej opłacalne.

Wybierając zestaw Elleebana Lash Lift, trzeba również zwrócić uwagę na cenę produktu. Jest ona dość wysoka, dlatego na taki zakup najczęściej decydują się stylistyki pracujące w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

W tym pakiecie, poza koniecznymi kosmetykami, również można znaleźć: silikonowe wałeczki, czyli specjalne formy do stylizacji rzęs, metalowy aplikator do kosmetyków, czy remover w piance. Dołączona jest do niego także czytelna instrukcja obsługi każdego z produktów. Bardzo ważny w kontekście zestawu do laminacji rzęs Elleebana Lift Lash jest czas całej procedury. Zajmuje ona jedynie 20 minut, co w porównaniu z podobnymi usługami wykonywanymi w salonach kosmetycznych pozwala na o wiele szybsze uzyskanie spektakularnego spojrzenia.

3. RefectoCil Eyelash Lift – zestaw do liftingu rzęs

Jeśli komuś bardzo zależy na czasie, idealnym rozwiązaniem będzie też zestaw do laminacji rzęs RefectoCil Eyelash Lift! Ten set pozwala uzyskać efekt już w 13 minut, więc jeszcze szybciej niż poprzedni. Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki wyspecjalizowanej formule kosmetyków zawartych w zestawie. W ich składzie można znaleźć między innymi kolagen i cysteinę, które znacznie poprawiają stan i wygląd rzęs w bardzo krótkim czasie. 

W skład całego zestawu, oprócz wyżej wspomnianych preparatów, wchodzą też silikonowe wałeczki do podkręcania rzęs, dwie miseczki, a także pędzelki kosmetyczne. Do pakietu dołączona jest również estetyczna kosmetyczka, która pozwala na wygodne przechowywanie wszystkich produktów.

Zestaw do laminacji RefectoCil jest jedną z opcji, które starczają na dłuższy czas, bo aż na 36 aplikacji. Tę konkretną firmę niejednokrotnie doceniają stylistki m.in. dzięki oferowanym wałeczkom. Można je wykorzystywać aż do stu razy, przez co idealnie sprawdzają się przy systematycznym wykonywaniu liftingu rzęs na klientkach.

4. MIYA LASH Keratin Lash Lift Kit

Zestaw Miya Lash łączy zalety kosmetyków wybieranych przez profesjonalnych stylistów, jak i osoby, które wykonują lifting rzęs w domu. Specjalne preparaty zawierające odżywczą keratynę w połączeniu z patyczkami i szczoteczkami do liftingu tworzą pakiet, który po użyciu daje efekt uniesienia rzęs. Po wykonanym laminacji rzęs nie trzeba martwić się o nie codziennie w trakcie makijażu. Ponadto, wyselekcjonowana formuła i zawartość keratyny pozwala cieszyć się rezultatem podkreślonych rzęs bez używania zalotki. Taki efekt utrzymuje się do 6 tygodni.

Oprócz szczoteczek i patyczków do laminacji, w zestawie z znajdują się również silikonowe wałeczki i szczoteczki przypominające te od tradycyjnego tuszu do rzęs. Pozwalają one na rozczesywanie i dbanie o włoski już po laminacji. Dołączone są również płatki pod oczy.

5. Zestaw do laminacji brwi i liftingu rzęs Protein Reconstruction System Zola

Jedną z bardziej przystępnych propozycji, wśród zestawów do laminacji rzęs w tym rankingu, jest ta przygotowana przez markę Zola. Firma ta zdecydowanie skupia się na prostocie i jak największym ułatwieniu całej procedury wszystkim użytkowniczkom.

Przeznaczone do liftingu rzęs produkty są tu zapakowane w buteleczki, na których można znaleźć nazwę preparatu, a także numer. Cyfry pokazują kroki zastosowania produktu, tak, aby żadna użytkowniczka nie musiała martwić się o błąd w nakładaniu.

Brow&Lash Protein Reconstruction System nie pozwala jednak na wykonanie standardowej procedury, jak we wszystkich innych zestawach przeznaczonych do liftingu rzęs. Ten set wyróżnia się m.in. brakiem silikonowych wałeczków. Producent, rezygnując z nich, przedstawia sposób nakładania preparatów w sposób przypominający aplikowanie tuszu do rzęs. Jak zapewnia, nie zmienia to jednak działania produktu. 

6. Zestaw do liftingu rzęs Thuya

Thuya proponuje zestaw do liftingu rzęs z preparatami, które pozwalają na znaczne przyciemnienie i odpowiednie ułożenie włosków na dłużej. Taki efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni! W zestawie można znaleźć trzy specjalne preparaty — żel permanentny, klej oraz neutralizator. Wszystkie są w wygodnych opakowaniach, które mają pojemność 15 ml.

Do zestawu do laminacji rzęs w domu od Thuya dołączone są również silikonowe wałeczki w rozmiarze M oraz drewniane patyczki. W razie konieczności można też oddzielnie dokupić wałeczki w rozmiarze S czy L, ale to już dodatkowy wydatek.

Jedną z cech wyróżniających ten pakiet do samodzielnej laminacji rzęs jest możliwość zadbania również o swoje brwi. Dzięki formule żelu, w którym znajduje się specjalny składnik – kwas tioglikolowy, nawet grube i trudne do ułożenia włoski będą wyglądać pięknie. Efekt przed i po liftingu rzęs będzie uszczęśliwiał jeszcze bardziej przy połączeniu z udaną stylizacją brwi. Propozycja ta jest więc godna uwagi.

7. Fleeky Lashlift Kit – zestaw do laminacji rzęs

Przy decyzji o liftingu i laminacji rzęs w domu warto rozważyć zestaw startowy Fleeky Lashlift Kit. Efekt po zastosowaniu pozwala zachować naturalny wygląd rzęs, jednocześnie pogrubiając je i unosząc. W środku są dwie saszetki preparatu dedykowanego liftingowi oraz dwie pary silikonowych wałeczków (w rozmiarach S i M). Oprócz tego zestaw zawiera specjalne pałeczki do nakładania produktów, dwie szczoteczki, które przydadzą się do stylizacji po zakończonym liftingu, a także dwa grzebyki.

Cały pakiet ma w sobie wszystko, co potrzebne do domowej laminacji rzęs. Produkty w nim zawarte pozwalają na zachwycanie się uzyskanym efektem przez 6 tygodni. Ważnym aspektem jest tu też niska cena, która jednak łączy się z niewielką ilością możliwych użyć. Produktów starcza zaledwie na 2 do 4 aplikacji.

Dla wielu kobiet plusem jest etyka firmy skupiona na nietestowaniu produktów na zwierzętach. Dodatkowym atutem jest też ich wegański skład. Przy Fleeky Lashlift Kit warto również zwrócić uwagę na stylowe pudełko, które będzie dobrym wyborem, jeśli zestaw do laminacji rzęs ma być prezentem.