Najlepsze sztuczki na piękne brwi

Chyba każdy pragnie pełnych i pięknie podkreślonych brwi. Dlatego rozmawialiśmy z ekspertami o najlepszych produktach i technikach malowania, które dają najlepsze efekty. Chcesz mieć idealne brwi? Sprawdź nasz poradnik!

Dobry kształt – podstawa pięknych brwi

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić dobrze, jeśli chodzi o brwi, jest ich ładne ukształtowanie. Chcesz, aby miały one ładny kształt? Najpierw je zapuść, a następnie wyrwij pęsetą. Aby prawidłowo zdefiniować ich kształt, poznaj geometrię swoich brwi. Pamiętaj, że powinny być równe i symetryczne. Jeśli masz problem w wyznaczeniu idealnego kształtu, udaj się do kosmetyczki i pozwól, by pierwszy raz zrobiła to ona. Później wystarczy jedynie usuwać odrastające włoski.

Makijaż brwi – sekret tkwi w cieniowaniu

Malujesz brwi? Pamiętaj, że na samym przodzie brwi nakłada się produkty nieco słabiej, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie, ponieważ zazwyczaj masz trochę mniej włosów z przodu. Możesz używać pomady lub kredki w jednym kolorze i po prostu na początku brwi (licząc od środka twarzy) po prostu wyczesać spiralką nadmiar produktu, lub kupić dwa różne odcienie tego samego produktu i nakładać jaśniejszy na początku,a ciemniejszy an zewnątrz brwi.
Może się zdarzyć, że niektóre części brwi mają mniej włosów, więc te części wymagają nieco więcej koloru niż pozostałe.

Kosmetyki do brwi – co polecają eksperci?

Jeśli chodzi o produkty do makijażu brwi, których zamierzasz używać, jest z czego wybierać.Najważniejsze jest to, aby znaleźć kolor, który najlepiej pasuje do Twojej karnacji i koloru włosów, oraz aby uzyskać jak najbardziej naturalny i doskonały efekt. Może znajdziesz tutaj swój ulubiony produkt?

  • Wosk do brwi – to doskonały kosmetyk dla wszystkich, nawet dla tych, którzy mają przerzedzone włoski. Nałóż go przed aplikacją cienia, a zwiększysz jego przyczepność i sprawisz, że makijaż brwi będzie wyglądał efektowniej. ● ● ● Puder do brwi – doskonały kosmetyk do brwi, który uwielbiają wizażyści! Świetnie się z nim pracuje, ponieważ puder do brwi zachowuje się jak cień – daje sie doskonale zblendować i dzięki niemu stworzysz efektowne ombre na łuku brwiowym. Najlepiej nakłada się go małym, skośnym pędzelkiem.
  • Maskara do brwi – ten produkt jest wyposażony w szczoteczkę, która jest podobna do szczoteczki do tuszu do rzęs, tyle że mniejsza i precyzyjna. Uważaj, aby nie nakładać zbyt dużej ilości maskary na raz, ponieważ makijaż stanie się zbyt przerysowany.Pędzelek pomaga też ułożyć włoski na swoim miejscu, a dzięki temu produktowi nie musisz obawiać się, że włoski się poodginają. Maska utrzymuje brwi w idealnym stanie przez cały dzień.
  • Jeśli używasz pudru lub ołówka do brwi, sprytnym rozwiązaniem może być wykończenie makijażu specjalnym, błyszczącym żelem, aby włosy pozostały na swoim miejscu. Żel do brwi może być w formie bezbarwnej lub kolorowej. On także utrzymuje włoski na miejscu, a Ty zyskujesz pewność, że brwi nie stercza na wszystkie strony w ciągu dnia.