Nie tylko twarz się liczy! Jak dbać o młody wygląd szyi i dekoltu?

Często zapominamy w codziennej pielęgnacji i o tym, jak ważny jest obszar naszego ciała obejmujący szyję oraz dekolt. Te miejsca także wymagają odpowiedniej troski, szczególnie jeśli chodzi o proces starzenia się skóry. Na rynku dostępnych jest co raz więcej produktów, które są w stanie zaradzić problemowi i przywrócić skórze młodzieńczy blask.

Czym różnią się kosmetyki do szyi i dekoltu od specyfików do twarzy?

Skóra na szyi i dekolcie jest wyjątkowo delikatna i cienka. Skutkiem takiego stanu rzeczy jest większa podatność na przesuszanie oraz wpływ starzenia się ciała. Potrzeby obszaru poniżej podbródka są podobne do wymagań naszej cery. Główna różnica polega na większej ilości składników odżywczych w preparatach przeznaczonych do szyi i dekoltu. Ma to swoją przyczynę w mniejszej ilości gruczołów łojowych w tym obszarze. Mimo wszystko musimy pamiętać, aby wszystkim wymagającym troski miejscom dostarczać właściwego nawilżenia i odżywienia, a także o tym, jak ważne jest stymulowanie regeneracji.

Kto powinien stosować preparat do szyi i dekoltu?

Jeśli nasza skóra w obszarze szyi i dekoltu wygląda na suchą, wiotką i pozbawioną zdrowego wyglądu, jest to znak, że potrzebuje ona kompleksowej pielęgnacji. Wato, jednak odróżnić, kiedy wystarczy zastosowanie zwyczajnego kremu nawilżającego do ciała, a kiedy wymagane jest, aby użyć specjalnego wypełniacza zmarszczek do szyi i dekoltu. Jak sama nazwa wskazuje — kluczowym jest tutaj pojawienie się na powierzchni skóry zmarszczek, bruzd czy też linii, które są wynikiem starzenia się skóry. Krem o unikalnej formule to kosmetyk, który powinien być stosowany na skórę dojrzałą, ponieważ to właśnie do niej został dostosowany.

Jak poprawnie nałożyć kosmetyk?

Zanim przystąpimy do pielęgnacji wybranego obszaru, najpierw powinniśmy wykonać dokładny demakijaż, gdyż nasz make-up często wykracza poza twarz. Jeśli nie jesteśmy umalowane, dobrze, jeżeli także zadbamy o oczyszczenie skóry, najlepiej za pomocą żelu i wody. Kosmetyk, jakim jest wspomniany wcześniej wypełniacz do zmarszczek, należy nakładać od dołu do góry. W ten sposób zapewniamy sobie dodatkową pielęgnację, która napina naszą skórę we właściwym kierunku. Jeśli zauważymy, że stosowany przez nas produkt jest ciężki i tłusty, najlepiej, zaprzestać dalszego używania.

W jaki sposób może pomóc nam krem do szyi i dekoltu?

Od wypełniacza zmarszczek powinniśmy oczekiwać spłycenia bruzd, a także zmniejszenia ich widoczności oraz zapobiegania powstawaniu nowych linii. Dzięki temu skóra będzie bardziej elastyczna, jędrna, napięta, a owal twarzy zostanie odpowiednio wymodelowany. Po zastosowaniu kosmetyku będziemy mogli cieszyć się działaniem odmładzającym, które pomoże nam poradzić sobie z nieuchronnym upływem czasu. Nawodniona, wygładzona i zdrowa skóra to efekt, jaki pozwala osiągnąć ten wyjątkowy produkt.