Od włosów do demakijażu: 9 sposobów na zastosowanie oliwy z oliwek

Olejków, które mają zdziałać cuda dla skóry. Na przykład olej kokosowy od dawna jest na „ustach wszystkich”. Eksperci od pielęgnacji skóry głosili, że ma on upiększające właściwości, dzięki czemu znalazł się na półkach łazienkowych na całym świecie. Ale wielu dermatologów twierdzi, że to oliwa z oliwek jest jednym z najkorzystniejszych produktów naturalnych. Poznaj 10 patentów na to, jak ją wykorzystać.

Oliwa z oliwek – wciąż jeden z najskuteczniejszych kosmetyków
Spośród różnych rodzajów olejów to właśnie oliwa z oliwek ma największe korzyści zdrowotne. Wiadomo, że oliwa z oliwek ma bardzo wysoką wartość odżywczą i jest bardzo bogata w witaminy, minerały i naturalne kwasy tłuszczowe. Oliwa z oliwek jest wytwarzana przez tłoczenie na zimno świeżo zebranych oliwek, bez użycia środków chemicznych i sztucznych aromatów.

Extra virgin – cudowna oliwa

„Extra virgin” to oliwa z oliwek, która pochodzi z pierwszego tłoczenia na zimno i jest oliwą najwyższej jakości. Zawiera najwięcej witamin i przeciwutleniaczy, a także lepszy smak w porównaniu z najtańszymi oliwami z oliwek. Oliwa z oliwek jest olejem roślinnym, który można stosować w swojej naturalnej postaci, bez jakiejkolwiek obróbki lub mieszania.

To warto wiedzieć!
Na rynku istnieje wiele podróbek, jeśli chodzi o czystą oliwę z oliwek. Spotyka się wiele oszustw i dlatego ważne jest, aby kupować oliwę z oliwek od sprawdzonej marki. Oleje oznaczone jako „extra virgin” są podrabiane lub mieszane z tańszymi olejami.

9 sposobów na zastosowanie oliwy z oliwek

Oto rzeczy, które możesz zrobić w pielęgnacji przy użyciu oliwy z oliwek:

Nawilżające serum

Nałóż oliwę z oliwek na skórę twarzy jako kurację nawilżającą przed pójściem spać. Zapewni to Twojej skórze zdrowy blask, gdy wstaniesz następnego dnia.

Krem pod oczy

Delikatnie nałóż oliwę z oliwek na skórę pod oczami, aby zmniejszyć i zapobiegać zmarszczkom.
Porada jest taka, aby schłodzić olejek, wtedy uzyskasz dodatkowo efekt chłodzenia, który zredukuje worki pod oczami.

Demakijaż

Użyj oliwy z oliwek i wacika do demakijażu, a po wszystkim spłucz twarz ciepłą wodą

Podczas golenia

Nasmaruj nogi oliwą z oliwek i pozwól, aby olej trochę wsiąkł w skórę przed goleniem nóg. Oliwa z oliwek nawilża i zapobiega powstawaniu czerwonych plam i podrażnień skóry.

Maska do włosów

Zwiększ nawilżenie włosów, wmasowując oliwę z oliwek w końcówki przed ich umyciem. Olejek pozostaw na włosach na 10 minut lub dłużej, aby zapewnić mu silniejsze działanie. Jeśli chcesz uzyskać więcej blasku, możesz zmieszać żółtko z dwiema łyżkami oliwy z oliwek i łyżką soku z cytryny. Olejek możesz też podgrzać przed wmasowaniem go we włosy

Leczenie łupieżu

Jeśli masz problemy z łupieżem, możesz nawilżyć skórę głowy, wmasowując mieszankę oliwy z oliwek i oleju migdałowego (lub oleju kokosowego). Pozostaw maskę na włosy przez 10 minut przed dokładnym umyciem włosów.

Usuń farbę koloryzującą ze skóry lub włosów

Jeśli miałeś pecha, i podczas farbowania włosów zabarwiłaś skórę, możesz użyć oliwy z oliwek, aby się jej pozbyć. Pozostaw ją na kilka minut, aby farba zniknęła.

Leczenie rozstępów

Oliwa z oliwek uważana jest za jeden z najlepszych naturalnych produktów do leczenia rozstępów. Olejek nawilża, co zapobiega powiększaniu się rozstępów. Codziennie rano smaruj skórę dużą ilością oliwy z oliwek.

Pielęgnacja dłoni i stóp

Pozwól dłoniom i stopom na regenerację i piękny wygląd! Mocz je w oliwie z oliwek, aby zmiękczyć skórki i nawilżyć suche dłonie i stopy.