Rzęsy w kępkach samodzielnej aplikacji w domu – jakie są najlepsze?

Samodzielne przedłużanie rzęs stało się faktem. Marki kosmetyczne zdecydowały się wypuścić na rynek gotowe kępki, które pozwolą na wykonanie dowolnej stylizacji rzęs jedynie w kilka minut. To prawdziwa rewolucja, a także możliwość zmiany swojego wizerunku względnie niskim kosztem. Jednak, które kępki do samodzielnej aplikacji zasługują na miano najlepszych?

Najlepsze kępki do samodzielnej aplikacji rzęs – czyli jakie?

Jeszcze kilka lat temu, mało kto mógł spodziewać się tego, że zabiegi znane z salonów kosmetycznych, będzie można spokojnie wykonać w domu. Okazuje się jednak, że dla przemysłu kosmetycznego nie ma rzeczy niemożliwych. Znane i lubiane marki kosmetyczne zaskoczyły wszystkich kępkami do samodzielnego przedłużenia rzęs w domu.

Produkty te szybko stały się przodującymi trendami i zyskały sobie uznanie wśród szerokiego grona kobiet. Nie da się ukryć, że wykonanie dowolnej stylizacji rzęs w jedyne 10 minut jest spełnieniem najskrytszych marzeń.

Co więcej, sztuczne rzęsy w kępkach do samodzielnej aplikacji nie obciążają naturalnych włosków. Nie narażają ich także na blaknięcie lub na wypadanie. Przykleja się je około 1 mm od linii rzęs, przez co są wyjątkowo bezpieczną alternatywą dla tradycyjnego przedłużania.

Jednocześnie wiele kobiet może się zastanawiać, który z produktów jest najlepszy? Wiadomo, że każdy producent będzie poświęcał wiele uwagi promocji swoich kępek i składał wiele obietnic. Oczywiście nie wszystkie będą znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości.

Definicja idealnych rzęs do samodzielnej aplikacji nie jest jednoznaczna. Każda z pań ma własne potrzeby i preferencje. Jednak udało się wyodrębnić kilka produktów, które znacznie wyróżniają się na tle konkurencji. Właśnie to, było główną motywacją do stworzenia poniższego rankingu!

Ranking kępek do samodzielnej aplikacji – co brano pod uwagę?

Ranking kępek do samodzielnej aplikacji powstał po to, by przynieść odpowiedź na pytanie: które z nich są najlepsze? Podczas jego tworzenia, uwzględnionych zostało wiele czynników.

Zebrane w zestawieniu rzęsy w kępkach oferują prostą aplikację – nie powinna ona zająć więcej niż kilka minut. Nie bez znaczenia jest także sama estetyka. Poznajmy więc zwycięzcę rankingu!

1. Kępki DIY Lash Extensions od Nanolash

Bezapelacyjnym liderem rankingu są kępki DIY Eyelash Extensions od marki Nanolash. Jest to brand, który zyskał sobie ogromną popularność w świecie kosmetycznym. Słynie ona z produkcji różnorodnych akcesoriów do pielęgnacji rzęs. Jednak kępki DIY Lash Extensions to prawdziwy przełom w branży.

Kępki DIY Lash Extensions to rzęsy do domowej stylizacji, które można zaaplikować w jedyne 10 minut. Co więcej, producent deklaruje trwałość do 5 dni. Nie wskazuje on na żadne czynniki, które mogłyby ją zaburzyć. Aplikację wykonuje się w 3 krokach:

  • nałożenie bondera Nanolash;
  • doklejenie kępki od spodu, około 1 mm od linii rzęs;
  • dociśnięcie segmentów aplikatorem i nałożenie sealera na całość rzęs.

Panie nie muszą mieć żadnego doświadczenia w tym zakresie. Kępki DIY Lash Extensions są przeznaczone tak do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Występują w formie:

  • pojedynczego opakowania – zawiera ono 36 kępek w 3 rozmiarach: 10, 12 i 14 mm, a także w 8 modelach do wyboru;
  • zestawu do przedłużania rzęs – oprócz kępek znajduje się w nim także bonder, remover, pęseta do rzęs i sealer od Nanolash.

Kępki DIY Lash Extensions to produkt premium. Są miękkie, elastyczne, a dodatkowo świetnie dopasowują się do kształtu oka. Posiadają czarny pasek, który zakrywa linię łączenia, a do tego optycznie zagęszcza rzęsy.

Panie, które korzystają regularnie z kępek DIY Lash Extensions wyrażają się o produkcie w wyjątkowo pozytywny sposób. Przede wszystkim wskazują one na estetykę wykonania. Kępki DIY Eyelash Extensions perfekcyjnie imitują naturalne włoski. Każda z kępek posiada delikatnie zróżnicowane, indywidualnie klejone włoski, które gwarantują maksymalnie naturalne wykończenie. Nawet przy wykorzystaniu większej ilości kępek, całość nie będzie prezentowała się sztucznie i karykaturalnie. Co ważne, rzęsy w kępkach Nanolash zostały zaprojektowane tak, by można było aplikować je warstwowo, aby osiągnąć efekt objętościowych rzęs wykonywanych w salonach.

Warto zauważyć, że producent zaznacza, że są to kępki jednorazowego użytku. Jednak z opinii kobiet wynika, że śmiało można wykorzystać je ponownie. Panie wskazują na to, że po zdjęciu kępek nie odkształciły się one i nie zmieniły swojej pierwotnej formy. Wykonanie aplikacji po raz kolejny jest więc możliwe. To z kolei sprawia, że produkt jest wyjątkowo ekonomiczny.

2. Glamnetic Lash Extension Kit

Kolejne miejsce w rankingu zajął zestaw Glamnetic Lash Extension Kit. Produkt jest dość popularny, aczkolwiek nie każda z kobiet wyraża się o nim w pozytywny sposób.

Są to kępki do samodzielnej aplikacji, które oferują 3 rozmiary w zakresie jednego opakowania. Panie otrzymują kępki o długości 10, 12 i 14 mm. Można powiedzieć, że jest to absolutny standard w dzisiejszych czasach. W zestawie znajdują się także niezbędne akcesoria jak np. aplikator, klej czy remover. Mają one pomóc w wykonaniu samodzielnej aplikacji.

Rzęsy od Glamnetic mają umożliwić wykonanie stylizacji jedynie w 10 minut. Co więcej, ma się ona utrzymać kilka dni. Producent jednak jasno wskazuje, że trwałość kępek uzależniona jest od sposobu ich pielęgnacji. To właśnie warunkuje fakt, że rzęsy od Glamentic nie zasłużyły na wysoką ocenę.

W porównaniu do innych produktów, jak chociażby od kępek od Nanolash, opakowanie tych rzęs jest wątpliwej jakości. Nie umożliwia ono również wygodnego przechowywania rzęs. Brakuje także jasnej informacji odnośnie tego, czy te rzęsy w kępkach można zakładać ponownie po ich ściągnięciu.

Ponadto, producent wskazuje na wiele czynników, które mogą zaburzyć trwałość aplikacji. Wymienia on np. kurz na rzęsach, kosmetyki na bazie oleju, niepoprawnie wykonaną stylizację. Teoretycznie, nie ma więc jednoznacznej gwarancji, ile kępki będą w stanie utrzymać się na oku.

3. Ardell X-tended Wear Lash System KIT

Następne miejsce przypadło Ardell X-tended Wear Lash System KIT. Zestaw składa się z dwóch kompletów rzęs w różnych rozmiarach. Obecne są również akcesoria do przedłużania rzęs jak np.: bonder, sealer, aplikator.

Plusem jest z pewnością rozpiska odnośnie tego, które kępki najlepiej aplikować w kąciku oka, a które na środku linii rzęs.

Rzęsy do samodzielnej aplikacji od Ardell mają utrzymać się nawet do kilku dni. Podobnie jednak jak w poprzednim przypadku, producent wskazuje, że wiele zależy od indywidualnych predyspozycji i pielęgnacji. Trwałość aplikacji nie jest więc gwarantowana.

Adrell X-tended Wear Lash System KIT wyglądają dość sztucznie, co wyjaśnia ich cenę. Pojedyncze włoski zamocowane są na czarnym pasku. To z kolei pomaga w zamaskowaniu nieestetycznie wyglądającej linii łączenia.

Aplikacja ma być prosta i nie zajmować więcej niż 10 minut. Producent wskazuje jednak, że pierwsze doklejenie rzęs może wymagać nieco więcej cierpliwości. Mimo wszystko rzęsy od Ardell pozwolą na wykonanie dowolnej stylizacji. Panie mogą nimi dowolnie manewrować do momentu, w którym osiągną one zadowalające rezultaty.

Jednak z uwagi na nieco trudniejszą aplikację, wykończenie rzęs, a także konieczność specjalnej pielęgnacji kępek, produkt ten nie może być określony mianem „najlepszego”.

4. Amor Lashes QuickLash Starter Kit

Kolejne miejsce w rankingu zajmują rzęsy w kępkach do samodzielnej aplikacji od Amor Lashes.

Na pierwszy rzut oka gotowe kępki rzęs do domowej aplikacji prezentują się dość dobrze, ale nie perfekcyjnie. Panie mogą wybrać zestaw o odpowiednim typie skrętu. W każdym z nich znajdują się kępki w różnych rozmiarach z dodatkowymi akcesoriami.

Jednym słowem, jest to wszystko, co niezbędne do zagęszczenia rzęs DIY. Kępki są lekkie i wyjątkowo elastyczne. Aplikacja nie powinna więc sprawić paniom większego problemu. Co więcej, producent oferuje trwałość aż do kilku dni. Nie jest to jednak precyzyjne określenie. Wskazane jest, że trwałość zależy od wielu czynników. Istnieje więc ryzyko, że kępki utrzymają się nawet 2 dni lub mniej. To z kolei przemawia na niekorzyść zestawu.

Kępki od Amor Lashes można także wykorzystać ponownie, gdyż nie tracą one swojej formy po pierwszej aplikacji. Ich wygląd można niestety określić jako sztuczny. Każda z kępek jest identyczna mimo różnic w długościach. Wybierając ten produkt nie można więc liczyć na osiągnięcie naturalnie wyglądającego efektu.

Oszczędzanie widać też na opakowaniu – jest niskiej jakości i nie pozwala na późniejsze wygodne przechowywanie kępek, które powinny przecież znajdować się w miejscu umożliwiającym zachowanie higieny.

5. Invisi-Lash Kit TATTI

TATTI to kolejna marka, która postanowiła ułatwić paniom zmianę wizerunku. Wprowadziła ona na rynek zestaw do zagęszczenia włosków DIY dla początkujących, który pozwala na samodzielne przedłużenie rzęs jedynie w kilka minut.

W jednym opakowaniu znajduje się zestaw rzęs do domowej aplikacji. Sprawiają one wrażenie miękkich, estetycznych i elastycznych. Włoski umocowane są na transparentnym pasku. To rozwiązanie, wbrew pozorom, nie sprawia, że stylizacja rzęs oparta o samodzielne przedłużanie stanie się mniej widoczna. W praktyce jest wręcz odwrotnie – z bliska miejsca łączeń są wówczas dostrzegalne, a do tego nie ma tego dodatkowego „podbicia” efektu przedłużania rzęs w postaci optycznego zagęszczenia ich poprzez użycie czarnego paska.

Również w tym przypadku widać redukcję kosztów, które odbiły się na opakowaniu, które jest wyjątkowo niepraktyczne.

Sztuczne rzęsy do samodzielnego przedłużania od TATTI mają utrzymać się nawet do 5 dni. W tym wypadku producent składa jasną deklarację. Panie jednak muszą unikać kosmetyków na bazie oleju. To jest jednak całkowicie zasadne. Olej osłabia wiązania bondera, więc w naturalny sposób może on wpłynąć na trwałość wykonanej aplikacji.

Które kępki do samodzielnego przedłużania rzęs są najlepsze? – podsumowanie rankingu

Kępki do samodzielnej aplikacji w domu to szereg produktów, które umożliwią zmianę wizerunku w jedynie kilka chwil. Średni czas wykonania aplikacji – zgodnie z obietnicami producentów – to jedynie 10 minut. Co więcej, kępki oferują trwałość od 3 do nawet 10 dni.

Produkt od Nanolash, czyli kępki DIY Eyelash Extensions są obecnie liderem w tej kategorii. Oferują one wszystko to, czego może potrzebować każda z kobiet. Różne modele do wyboru, odmienne rozmiary, a także akcesoria sprawiają, że kępki DIY Lash Extensions zdominowały ranking.

Panie muszą mieć świadomość tego, że ostateczna decyzja zawsze należy do nich. Powyższe zestawienie ma jedynie być drobną pomocą, podczas dokonywania wyboru. Przedstawione jest w nim 5, najlepszych produktów, które umożliwią zagęszczenie rzęs DIY.

Każda z kobiet powinna zwrócić uwagę na rozmiar i model rzęs, typ ich skrętu, a także wziąć pod uwagę efekty, które chcą osiągnąć. W ten sposób wykonają aplikację, która wydobędzie pełny potencjał ich spojrzenia.