Wypadanie włosów jest dla każdego człowieka dużym ciosem. Jednocześnie powinno być sygnałem, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego. Jeżeli każdego dnia tracisz więcej niż 100 włosów, to najwyższy czas zająć się tym problemem. Jednym ze sposobów, który może zapobiec wypadaniu włosów i pomoże zagęścić fryzurę, jest mezoterapia skóry głowy.
Na czym polega mezoterapia igłowa skóry głowy?
Mezoterapia igłowa to sposób walki z nadmiernie wypadającymi włosami i łysieniem, które może być spowodowane chorobami lub niedoborem pokarmowym i zatruciami. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę leku oddziałującego bezpośrednio na chorobowo zmienione miejsce. Substancja ta ma działanie pobudzające, regenerujące i hamujące wypadanie włosów. Jej skład dobiera się indywidualnie do potrzeb pacjenta. Podczas mezoterapii wykorzystuje się igłę 0,5-1,5 cm. Jeżeli jesteś wrażliwa, to istnieje możliwość miejscowego znieczulenia. Zabieg zakończony jest masażem, dzięki któremu wprowadzona substancja jest rozkładana równomiernie.
Wskazania, przeciwwskazania i skutki uboczne
Wskazaniami do zabiegu mezoterapii igłowej są różne rodzaje łysienia: typu męskiego, rozlane, plackowate oraz spowodowane słabym krążeniem, zmianami hormonalnymi, ciążą, laktacją i nadmiernym stresem. Do przeciwwskazań zaś zalicza się: ciążę, karmienie piersią, cukrzycę, alergię, menstruację, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, skłonność do powstawania blizn, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta; mogą wystąpić też zasinienia.
Jak dbać o skórę głowy po zabiegu?
Po mezoterapii igłowej stosuje się preparaty zalecone przez lekarza. W czasie kuracji i tydzień po niej nie można korzystać z solarium i sauny; nie wolno także przyjmować żadnych używek (palić papierosów, spożywać alkoholu); nie zaleca się farbowania włosów. Po dwóch dniach od ostatniego zabiegu można natomiast stosować płukanki, które nie zawierają alkoholu, lecz naturalne i łagodnie działające składniki.
Dodaj komentarz