Artystyczny nieład na głowie, czyli modne fryzury w 2015 roku

Bad hair day? Nigdy więcej! W tym sezonie modne będą niedbałe fryzury, włosy zmierzwione palcami i roztrzepane pasemka.

fryzury 2015

Zanim się uczeszesz…

Pielęgnacja włosów to podstawa. Umyj pasemka i oczyść skórę głowy szamponem dobranym według twoich upodobań i potrzeb. Następnie nałóż odżywkę i wysusz (lub odwrotnie – zależeć to będzie od kondycji twoich włosów i zastosowania kosmetyku). Podczas suszenia nie używaj szczotki; włosy modeluj na palcach – dodasz im nieco objętości.

Niedbałe upięcia – hit 2015 roku

Wszystkie fryzury układa się bez użycia szczotki lub grzebienia. Włosy rozczesuje się palcami. Do utrwalenia zastosuj lakier lub żel do stylizacji.

Fryzura pierwsza: warkocz

Warkocze nigdy nie wychodzą w mody. Dobrze sprawdzają się w pracy lub szkole, jak i na wieczornej imprezie. Jak zrobić niedbały warkoczyk? Podczas suszenia możesz zastosować kosmetyki dodające objętości; możesz też wymodelować włosy na palcach. Warkocza nie zaplataj przy samej podstawie głowy. Pozwól, aby kilka krótszych pasemek swobodnie zwisało wzdłuż głowy, przy uszach i nad szyją. Warkocza zaplataj luźno – nadasz w ten sposób swojej fryzurze lekkość i naturalność. Na koniec delikatnie poluzuj i wyciągnij pasemka z warkocza; będzie wyglądał na większy i grubszy.

Fryzura druga: „koński ogon”

Modelowanie i układanie włosów wygląda tak samo, jak w poprzedniej fryzurze. „Koński ogon” zwiąż tuż nad karkiem. Powyciągaj pojedyncze pasma; gumkę do włosów zakryj jednym z nich – owiń je wokół gumki i zabezpiecz wsuwką.

Fryzura trzecia: kok

Ten rodzaj koka nie wymaga użycia wypełniacza. Włosy, lekko zmierzwione, zwiąż nad karkiem w „koński ogon”. Pasemka okręcaj wokół własnej osi, a potem wokół gumki; zabezpiecz pasemka wsuwkami lub ozdobami do włosów. Nie musisz wygładzać włosów na czubku głowy; wystarczy, że powyciągasz niektóre pasemka i spuścisz je swobodnie wokół twarzy. Niedbały koczek nadaje się na wieczorne wyjścia lub dyskoteki.

Fryzura czwarta: fale na długich włosach

Jest to fryzura idealna dla długich i cienkich włosów. Umyj głowę i pozostaw do wyschnięcia. Jeśli wysuszysz włosy ciepłym powietrzem, uzyskasz objętość, która w tej fryzurze nie jest potrzebna. Po wyschnięciu, włosy układaj palcami: przeczesuj, roztrzepuj, ugniataj. W ten sposób powstaną naturalne i miękkie fale. Fryzurę możesz utrwalić lakierem w spraju.

< Poprzedni Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *