Cienie pod oczami – jak ukryć? Najlepsze sposoby i triki makijażowe

Jak ukryć cienie pod oczami? I czy można się ich pozbyć na stałe? Rozmawialiśmy zarówno z wizażystką, jak i dermatologiem! Poznaj ich pinie i sposoby na walkę z ciemnymi obwódkami wokół oczu

Czym są cienie pod oczami?

Cienie pod oczami są całkowicie naturalne i powszechne. Mimo to może to być naprawdę coś, co spędza nam sen z powiek i bardzo chcemy się ich pozbyć.  Skóra pod oczami jest bardzo cienka, przez co naczynia krwionośne stają się tam bardziej widoczne. Tak powstają zasinienia, czyli cienie. Oczywiście istnieje kilka czynników, które mogą przyczynić się do tworzenia cieni.

Przyczyny cieni pod oczami 

  1. Mała ilość snu. Warto pamiętać, że skóra regeneruje się w nocy, a przy braku snu nie ma na to czasu.
  2. Cienie pod oczami również pojawiają się z wiekiem, gdy skóra traci elastyczność, a odnowa komórek słabnie. Powoduje to, że staje się cieńsza, a żyły jaśniejsze. Jeśli dużo się opalasz bez kremu z filtrem, wszystko postępuje szybciej.  Pamiętaj, że okulary przeciwsłoneczne pomagają chronić skórę pod oczami.
  3. Genetyka jest najczęstszym powodem tworzenia się cieni, ponieważ dziedziczymy predyspozycje do cienkiej skóry pod oczami. Przebarwienia w tym rejonie twarzy również bywają  dziedziczne.
  4. Jeśli nie będziesz ostrożna  z dietą, alkoholem, paleniem i silnym nasłonecznieniem, cienie pod oczami będą  trudniejsze do zlikwidowania.

Czy można pozbyć się cieni pod oczami?

Oczywiście! Istnieją kremy pod oczy, maski i korektory, które właśnie temu przeciwdziałają. Ale powinnaś wiedzieć, że cieni pod oczami niestety nie można leczyć żadnym szybkim rozwiązaniem. Musisz być cierpliwa, a doczekasz się postępów – coś, co może Cię zmotywować, to zrobienie zdjęć przed i po aby samemu zobaczyć wyniki. Może to potrwać kilka tygodni, zanim zasinienia znikną.

Pamiętaj też, by nie pocierać skóry pod oczami, jest tak delikatna. Ryzykujesz pęknięcie naczyń włosowatych (małych naczyń krwionośnych), co doprowadzi do przebarwień i obrzęków.

Delikatnie wklepuj krem pod oczy,  a przed wyjściem na dwór stosuj krem z SPF pod oczy. Ogranicz spożycie alkoholu i kofeiny, pomoże ci to lepiej spać w nocy.

Jedz więcej warzyw! Warto wiedzieć, że warzywa w kolorze ciemnozielonym, np. kapusta i szpinak, wzbogacone są witaminami, które wzmacniają naczynia krwionośne.

Każdego słonecznego  dnia chroń oczy kremem przeciwsłonecznym i okularami przeciwsłonecznymi (im większe, tym lepsze).

Cienie pod oczami. Jak je zatuszować?

Zastanawiasz się co zrobić, aby makijaż wokół oczu był jak najlepszy? Zacznij od nałożenia pary specjalnych, żelowych plastrów pod oczy. Są do kupienia w każdej drogerii. Aby działały intensywnej, schowaj je na chwile do lodówki – zimno obkurcza naczynia krwionośne. Plastry odświeżają, nawilżają i rozjaśniają skórę pod oczami. Możesz też nałożyć pod oczy schłodzone torebki po zaparzonej herbacie (białej lub zielonej) – pomogą zmniejszyć obrzęki, które mogą wystąpić po zarywaniu nocy. Następnie nałóż dobry krem pod oczy, który przeciwdziała cieniom pod oczami i natychmiast nadaje cerze blasku, gładkości i wypoczętego spojrzenia.

Cienie pod oczami a makijaż

Czas na naprawdę dobry korektor. Pamiętaj jednak, że jeśli krycie jest wysokie, potrzeba mniej produktu, aby nie zważył się na skórze. Korektor powinien być o ton jaśniejszy od Twojej karnacji. Nakładaj go palcami – ciepło opuszków palców pomoże Ci lepiej go rozprowadzić na skórze. Po nałożeniu makijażu możesz delikatnie przypudrować skórę pod oczami. Pamiętaj jednak, żeby zrobić to delikatnie. Idealnie jeśli masz puder odbijający światło lub specjalny puder pod oczy. Wykończ makijaż sprayem utrwalającym, który pomoże utrzymać makijaż przez cały dzień.