Jak działają kosmetyki azjatyckie? Przegląd azjatyckich produktów do makijażu i pielęgnacji

Podstawę makijażu azjatyckiego stanowi rozświetlacz lub podkład rozświetlający, krem z wysokim filtrem stosuje się przez cały rok, a usta nawilża się kilka razy dziennie. Pielęgnacja skóry jest dla Azjatek jeszcze ważniejsza niż makijaż ‒ Japonki i Koreanki stosują olejki, sera, esencje i wielozadaniowe maseczki. Jak działają popularne kosmetyki azjatyckie, takie jak maseczka w płachcie, chłodzący stick pod oczy czy wałeczki z jadeitu?

Maseczka w płachcie

Czym taka maseczka różni się od klasycznej maseczki w kremie? Ta ostatnia zawiera wiele składników zagęszczających, które mają za zadanie utrzymać je na powierzchni skóry przez określony czas. Tymczasem maseczka w płachcie nie potrzebuje takich wspomagaczy, ponieważ to właśnie płachta trzyma wszystko blisko skóry. W efekcie składniki aktywne lepiej wnikają w głąb skóry, a sama maseczka jest dużo bardziej higieniczna.

Maseczka w płachcie stała się inspiracją dla naklejek na paznokcie. Nalepki są nasączone odżywką i nakłada się je na paznokcie na określony czas, po czym zdejmuje.

Podkład w gąbce

Azjaci przywiązują dużą wagę do higieny, a kosmetyki z aplikatorem w postaci gąbki znacznie ograniczają rozwój bakterii we fluidach, kremach i pudrach. Mamy do dyspozycji podkład w gąbce, róż w gąbce, puder w gąbce i krem nawilżający w gąbce. Jak wygląda taki kosmetyk? Zamiast opakowania z otwarciem albo naciskanego aplikatora, u jego nasady znajduje się miękka gąbeczka. Poprzez potrząsanie i przekręcanie tubki w dół zawartość dopływa do gąbki, a z gąbki można ją przenieść od razu na twarz.

Opakowanie nie wymaga otwierania, dzięki czemu do środka nie dostaje się powietrze. W efekcie bakterie nie mają środowiska do rozwoju, a kosmetyk dłużej służy. Ponadto podkład w gąbce jest poręczny, ponieważ nie wymaga stosowania osobnego aplikatora.

Chłodzący stick pod oczy

Stick pod oczy to krem w postaci sztyftu. Wyglądem przypomina pomadkę. Najpopularniejsze są sztyfty o działaniu chłodzącym, które zawierają wyciąg z aloesu lub z bambusa. Azjatki stosują je rano, aby zmniejszyć opuchliznę i nadać spojrzeniu świeżości. Sztyft można trzymać w lodówce i w ciągu dnia sięgać po niego, jak często chcemy, na przykład żeby ulżyć zmęczonym powiekom. Chłodzący stick pod oczy jest lekki, wygodny i wyjątkowo estetyczny.

Lip tint do malowania ust

To wielofunkcyjny błyszczyk do ust, któremu Azjatki zawdzięczają swoje urocze uśmiechy. Lip tint to silnie napigmentowany kosmetyk koloryzujący do ust, który może dawać matowe lub błyszczące wykończenie. Umożliwia wykonanie aż trzech rodzajów makijażu: delikatnego, średniego i mocnego w zależności od liczby warstw, siły nacisku i sposobu aplikacji. Ponadto lip tint nie wałkuje się na ustach i jest niezwykle wytrzymały.

Wielofunkcyjny krem z filtrem przeciwsłonecznym

Co w tym azjatyckiego? To, że kremy z SPF Azjatki stosują przez cały rok, a nie tylko latem, jak reszta świata. Filtr przeciwsłoneczny to także stały dodatek do pudrów, podkładów i kosmetyków pielęgnacyjnych na dzień. Kremy z SPF poza tym, że chronią przed słońcem redukują zmarszczki, regenerują, nawilżają, odżywiają, rozświetlają i  matowią skórę.

Wałeczki z jadeitu

Jadeit to kamień młodości. Za pomocą wytworzonego z niego narzędzia, które przypomina wałek kuchenny, przeprowadza się japoński lifting twarzy. Jadeit między innymi zamyka pory, zmniejsza opuchliznę wokół powiek, usprawnienia cyrkulację krwi, redukuje oznaki starości, poprawia koloryt skóry i wycisza ją. Wałeczki z jadeitu można stosować samodzielnie, ale profesjonalne masaże dają dużo lepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *