Jak zrobić błyszczyk do ust domowym sposobem?

Błyszczyk do ust to kosmetyk uniwersalny, ponieważ nadaje się zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Jest bardzo wygodnym w użyciu, bo można go z łatwością aplikować bez lusterka. Błyszczyk do ust może być stosowany samodzielnie lub na kolorową pomadkę. Nadaje ustom połysku i optycznie je powiększa. Dzięki swojej lepkiej konsystencji błyszczyk do ust doskonale utrzymuje się na wargach, które wygładza i często także nawilża. Można go nakładać palcem, pędzelkiem lub specjalnym aplikatorem. Żeby poznać zalety błyszczyka do ust, nie musisz go kupować. Równie dobrze możesz wykonać go sama. Domowy błyszczyk do ust jest bardzo łatwy w przygotowaniu, a przy tym wydajny, ale pamiętaj, że zanim nałożysz go na usta, powinnaś wykonać próbę uczuleniową na nadgarstku. Jak zrobić błyszczyk do ust domowym sposobem?

Przepis na domowy błyszczyk do ust

Składniki:

  • 4 łyżeczki wazeliny,
  • 1 łyżeczka parafiny,
  • 4 łyżeczki oleju kokosowego,
  • 4 cukierki białe, różowe lub w innych kolorach.

Sposób przygotowania:
Na początek przygotuj plastikową, przezroczystą torebkę i umieść w niej parafinę. Dodaj do niej olejek kokosowy, wazelinę i rozpuszczone cukierki, po czym rozetrzyj wszystkie składniki w torebce w celu uzyskania jednolitej masy. Następnie nalej gorącą wodę do przezroczystej miski i włóż do niej torebkę ze składnikami. Dopilnuj, żeby poziom wody zakrywał znajdujące się w niej składniki. W efekcie ciepło sprawi, że wszystkie składniki połączą w jednorodną, gładką masę. Kiedy już ją uzyskasz, wyciśnij zawartość torebki do przygotowanego wcześniej czystego opakowania. Do tego celu idealnie nadadzą się małe zakręcane słoiki. Równie dobrze możesz przelać zawartość torebki do pustego, czystego opakowania po kremie do twarzy. Na zakończenie napełnione opakowania włóż do lodówki w celu uzyskania konsystencji błyszczyka do ust.

Gotowy błyszczyk do ust można nakładać palcem bądź za pomocą pędzelka lub szpatułki. Pierwsze rozwiązanie jest wygodniejsze, ale mniej higieniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *