Jak zrobić smoky eye, czyli modny makijaż oczu

smoky eyeSmoky eye to bardzo popularny makijaż oczu. Doskonale sprawdzi się podczas imprez, ślubu lub do pracy (w wersji Light oczywiście). Tak pomalowane oczy to obowiązkowy element wyglądu kobiet z opadającą powieką. Dlaczego? Smoky eye optycznie powiększy oczy i sprawi, że spojrzenie będzie wyrazistsze.

DIY: smoky eye

Zrobienie smoky eye dzieli się na dwa etapy. Pierwszym jest aplikacja cieni do powiek, a drugim – nakładanie tuszu do rzęs. Oczywiście wcześniej pomaluj twarz podkładem i utrwal pudrem.

Smoky eye – etap pierwszy

Smoky eye zacznij od położenia bazy na górną powiekę ruchomą i nieruchomą. Nanieś ją pędzelkiem lub palcem – sposób aplikacji uzależniony jest od konsystencji kosmetyku. Z palety cieni do powiek wybierz ten „średni”. Nanieś go wzdłuż linii rzęs górnej powieki, w zewnętrznym kąciku oka i do połowy ruchomej powieki. Najciemniejszy cień połóż na linię rzęs i w zewnętrznym kąciku oka. Za pomocą miękkiego pędzelka rozetrzyj cienie w taki sposób, żeby ukryć granice między nimi. Na górnej i dolnej linii rzęs narysuj kreskę eyelinerem lub miękką, czarną kredką.

Smoky eye – etap drugi

Pora przystąpić do drugiego etapu, czyli malowania rzęs tuszem. Na początku podkręć rzęsy, używając zalotki termicznej lub tradycyjnej zalotki podgrzanej suszarką. Tuszując prawe oko, maskarę trzymaj w lewej ręce, i odwrotnie. Górne rzęsy maluj, trzymając szczoteczkę poziomo. Wykonuj tzw. ruch zygzakowaty; możesz nanieść kilka warstw – wtedy rzęsy będą dłuższe i ciemniejsze. Ustawiając szczoteczkę pionowo, zaznacz końcówki rzęs, jeszcze bardziej podnosząc je do góry. Na koniec wytuszuj dolne rzęsy, trzymając szczoteczkę pionowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *