Jak zrobić wzory na paznokciach bez pędzla, sondy i stempla?

Wiele kobiet, które robią manicure w domu, ogranicza się wyłącznie do nałożenia jednego lub dwóch kolorów. Rezygnujemy z wzorów, bo taka stylizacja wydaje się nam trudna do zrobienia bez odpowiednich akcesoriów. To nieprawda. Podpowiadamy, jak zrobić wzory na paznokciach tym, co masz pod ręką. Niektóre pomysły mogą Cię zaskoczyć.

Wybór wzoru ma znaczenie. Nie utrudniaj sobie!

Zacząć trzeba od tego, że bardzo duże znaczenie ma wybór wzoru. To musi być coś, co zrobimy łatwo i przy czym nie spędzimy wielu godzin. Na początek najlepsze są proste wzory takie jak kropki, kreski, paski i plamki, które nie wymagają dużej staranności i wyglądają dobrze w nieco niedbałej wersji. Zamiast trudnych do odwzorowania stylizacji, starajmy się szukać takich inspiracji na paznokcie, które zrobimy łatwo i bez większego problemu – czasem drobny akcent na jednym lub dwóch paznokciach jest w stanie załatwić sprawę.

Czym robić wzory na paznokciach? Przegląd akcesoriów

W profesjonalnych salonach do zdobienia paznokci używa się specjalnych akcesoriów. Możemy je kupić online i w specjalnych sklepach stacjonarnych, bo znacznie ułatwiają przygotowanie manicure. To mogą być różnych rozmiarów pędzelki do paznokci, sondy do robienia kropek i stemple, dzięki którym w łatwy sposób przeniesiemy każdy wzór na płytkę paznokcia. Jeśli jednak malujemy paznokcie raz na jakiś czas i nie zajmujemy się tym zawodowo, to jest to zbędny wydatek. Zwłaszcza że wiele ciekawych stylizacji możemy zrobić, malując na paznokciach wzory za pomocą tego, co mamy pod ręką.

Jak zrobić wzory na paznokciach domowymi sposobami?

Wykorzystaj to, co masz pod ręką! Jest kilka rzeczy, które z pewnością masz, a które mogą posłużyć Ci jako narzędzie do stworzenia najpiękniejszych wzorów na paznokciach. Profesjonalne akcesoria do zdobienia paznokci będą zbędne.

WYKAŁACZKA

Kropki, kreski i szlaczki możemy zrobić zwykłą wykałaczką. Wystarczy zamoczyć jej końcówkę w wybranym lakierze i zacząć malować wzory na paznokciach – dotknięcie stworzy kropkę, a pociągnięcie kreskę lub szlaczek. Im więcej lakieru nabierzemy na końcówkę, tym grubsza linia wyjdzie, zwężając się ku końcowi. A jeśli chcemy stworzyć trzy linie równoległe do siebie? Sklejmy wykałaczki taśmą, zanurzmy w lakierze i malujmy nimi równocześnie.

SZPILKA Z OKRĄGŁĄ GŁÓWKĄ

Sonda do paznokci nie jest potrzebna, jeśli mamy pod ręką szpilkę z okrągłą główką. Zadziała tak samo! Wystarczy zamoczyć jej główkę w lakierze i zrobić mniejsze lub większe kropki na paznokciach. Klasyczny manicure w groszki uzyskamy szybko i bez większego problemu.

GUMKA NA KOŃCU OŁÓWKA

W roli stempla do paznokci sprawdzi się zwykłe ołówek, a właściwie jego końcówka zakończona gumką. Można nią zrobić duże groszki, ale też przenieść namalowany na kawałku folii wzór na paznokieć – wystarczy namalować interesujący nas wzorek (nie trzeba mieć do tego specjalnej płytki, ale warto pamiętać, aby użyć bardzo małej ilości lakieru, bo wtedy wzór się nie rozmaże), odcisnąć go na gumce ołówka, a następnie na paznokciu. Gotowe.

NITKA LUB ŻYŁKA

Perfekcyjnie proste linie zrobimy za pomocą zwykłej nici lub żyłki. W jaki sposób? Najpierw trzeba wylać odrobinę lakieru na kawałek kartki lub folii, a następnie zamoczyć w niej środkową część kawałka nitki. Następnie trzeba naciągnąć nitkę między palcami i odbić na paznokciu – ślad, który zostawi, stworzy idealnie prostą linię. Możemy też położyć na paznokciu nasączoną lakierem nitkę, a następnie ściągnąć ją z paznokcia powolnym ruchem – stworzy fantazyjny wzór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *