Laminacja brwi – co to jest i na czym polega? Dowiedz się już teraz! 

Laminacja brwi to jeden z największych hitów w ostatnim czasie! Poprzez laminowanie włoski na brwiach będą wyglądać prosto jak po wyjściu od kosmetyczki. Co najważniejsze – zabieg utrzymuje się kilka tygodni! Cudownie wykorzystać te kilka dodatkowych minut rano na spanie albo wypicie kawy zamiast malowania brwi, prawda? 

Co to jest laminacja brwi?

Laminacja brwi to zaawansowana stylizacja brwi. Zaawansowana, a więc wykonywana przez profesjonalistę – kosmetologa, bądź kosmetyczkę w salonie. Zabieg laminacji jest mniej inwazyjny od makijażu permanentnego. Uzyskany efekt również jest subtelniejszy. Dzięki laminacji uzyskamy idealne brwi, a jednocześnie pozostaniemy naturalne.

Na czym polega zabieg laminacji brwi? 

Zabieg laminacji brwi polega na doprowadzeniu naszych włosków do ładu i nada im pożądany kierunek. Oprócz tego zregeneruje i wzmocni strukturę włosków. Zabieg jest zupełnie nieinwazyjny i w pełni bezpieczny. 

Zabieg składa się z czterech prostych kroków. Najpierw oczyszczenia, a potem nałożenia kolejno trzech produktów:

  1. Na początku należy dokładnie oczyścić i odtłuścić brwi, aby produkty miały jak najlepsze warunki do wchłonięcia się.
  2. Następnie odbywa się nałożenie pierwszego preparatu. Jest to aktywator z kwasem tioglikolowym, to właśnie dzięki temu składnikowi włos staje się bardziej plastyczny i podatny na dalsze układanie. Kwas ten rozrywa wiązania dwusiarczkowe włosa, a więc łuska włosa zostaje otwarta (dzieje się tak samo np.: podczas prostowania keratynowego).
  3. Następnie nakłada się na brwi przezroczystą folię, aby produkt jak najlepiej wniknął w ich strukturę.
    Kolejnym krokiem jest nałożenie na włoski keratyny. To właśnie dzięki temu składnikowi włoski staną się zdrowsze i mocniejsze, a efekty zabiegu będą długotrwałe. Tutaj ponownie następuje przykrycie brwi folią.
  4. Ostatnim krokiem jest nałożenie na brwi olejków roślinnych. Ich zadaniem jest nadanie brwiom blasku i wzmocnienie efektu końcowego.

Oczywiście następnie można dopełnić zabieg, regulując brwi i nakładając hennę. Jednak to zależy tylko od Ciebie i efektu, jaki chcesz uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *