Makijaż przez całą dobę. Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi pozwala przede wszystkim skrócić codzienną rutynę pielęgnacyjną o poranne malowanie brwi i ich wieczorne zmywanie. Jakie inne zalety ma makijaż permanentny brwi i czy ma wady? Na czym polega ten zabieg i czy do jego przeprowadzenia są jakieś przeciwwskazania?

Makijaż permanentny brwi ‒ zalety

Poza oszczędnością czasu permanentnie pomalowane brwi owocują długotrwałym efektem i możliwością zamaskowania asymetrii łuków, ponieważ uzyskujemy taki kształt brwi, o jakim marzymy. Makijaż permanentny brwi to także szansa dla kobiet, które straciły je po chemioterapii.

Makijaż permanentny brwi ‒ wady

Trwałość zabiegu nie zawsze jest jednakowa. Decyduje o niej rodzaj skóry; permanentne brwi najkrócej utrzymują się na skórze tłustej, a najdłużej na skórze suchej. Także efekty nie w każdym przypadku są satysfakcjonujące; może się zdarzyć, że nieodpowiednio wykwalifikowana kosmetyczka sprawi, że wyraz twarzy klientki nabierze nienaturalnego wyrazu albo zastosowany pigment wybarwi się na zaskakujący kolor, na przykład pomarańczowy lub niebieski. Ponadto sam zabieg nie jest najprzyjemniejszy i może wywoływać ból.

Makijaż permanentny brwi ‒ metody

Kobiety, które decydują się na makijaż permanentny brwi, mają do wyboru kilka metod, to znaczy:

  • metodę włoskową/ piórkową/ hairstrokes,
  • metodę pudrową/ cieniowania/ powder brows (soft powder brows lub ombre powder brows),
  • metodę łączoną (bold combo lub soft combo).

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy omówić poszczególne metody przeprowadzenia tego zabiegu.

Metoda włoskowa daje efekt naturalnie bujnych brwi i jest przeznaczona dla kobiet o cienkich lub niekształtnych łukach. Makijaż permanentny brwi tą metodą wykonuje się tak zwanym „piórem‟, czyli narzędziem, którego ostrzem tusz wprowadza się pod skórę.

Metoda pudrowa nadaje brwiom wygląd grubych, wyrazistych łuków w pełnym kolorze. Makijaż permanentny brwi tą metodą jest wykonywany za pomocą jednorazowej igły, która wprowadza pod skórę pigment. Metoda pudrowa występuje w dwóch wariantach. Pierwszy, czyli soft powder brows, daje naturalny efekt i jest przeznaczony dla młodych kobiet o gęstych, ale jasnych brwiach. Z kolei ombre powder brows to określenie dla łuków stylizowanych jak z pokazu mody.

Metodę włoskową i pudrową można łączyć na zasadzie soft combo lub bold combo. Soft combo to makijaż permanentny brwi wykonany metodą włoskową i delikatnie pudrowany, a przy bold combo metodę włoskową uzupełnia się o intensywne pudrowe cieniowanie.

Makijaż permanentny brwi ‒ przeciwwskazania

Na zabieg nie powinny decydować się kobiety w ciąży i które karmią piersią, chore na cukrzycę, łuszczycę i hemofilię oraz na terapii sterydami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *