Swoop fringe, czyli grzywka, która sama się układa!

Fryzury z grzywką prezentują się oszałamiająco. Prawda jest jednak taka, że boimy się je nosić. Grzywki bywają niesforne i trzeba je modelować po każdym myciu. Nie zawsze też układają się tak, jak byśmy tego chciały. Chyba że zdecydujemy się na swoop fringe, czyli grzywkę, która układa się sama!

To, co musimy nie raz przejść z naszymi włosami, żeby wyglądały dobrze, zasługuje na osobne historie. Każda z nas mogłaby taką napisać. Pełną wzlotów i upadków, pełną pięknych fryzur i takich, o których chciałybyśmy zapomnieć.

Zwłaszcza dziewczyny, które noszą grzywki, mogą powiedzieć wiele na temat kapryśności włosów. Jeśli więc właśnie jesteś na etapie rozmyślania nad tym, jaką grzywkę wybrać, zastanów się, czy będziesz w stanie poświęcić jej odpowiednio dużo uwagi, aby wyglądała naprawdę pięknie. Plus, czy będziesz umiała znieść ją, gdy nieposłusznie ułoży się wbrew twoim planom.

Zalety fryzur z grzywką

Głównym powodem, dla którego warto zdecydować się na fryzurę z grzywką, jest to, że wygląda naprawdę pięknie. Niezależnie od tego, na jaką się zdecydujemy, dodaje kobiecości i potrafi odmienić nasz wygląd o 180 stopni. Dobrze dobrana grzywka modeluje kształt twarzy – może ją optycznie wyszczuplić i sprawić, że będzie mniej pyzata. Do tego grzywka ukrywa wysokie czoło i w większości przypadków nosimy ją właśnie po to, aby te proporcje były naturalniejsze.

Minusy fryzur z grzywką

Każdy kij ma jednak dwa końce. Wśród wielu zalet grzywki, kryją się też wady. Jakie? Przede wszystkim bywa trudna do ułożenia, zwłaszcza gdy mamy włosy z tendencją do falowania się, a sama grzywka jest już nieco za długa. Do tego trzeba ją regularnie podcinać, bo – jeśli jest za długa – nie układa się tak dobrze, traci swój kształt i psuje wygląd, zamiast go poprawiać. Do tego szybciej się przetłuszcza niż reszta włosów, a pod grzywką częściej pojawia się trądzik.

Jaką grzywkę wybrać?

Jeśli mimo tego wszystkiego chcemy mieć fryzurę z grzywką, warto wybrać taką, która będzie dla nas odpowiednia. Możliwości mamy naprawdę wiele:

  • grzywka prosta opadająca na całe czoło (nie dla osób pyzatych!),
  • cieniowana grzywka na całe czoło, dużo delikatniejsza,
  • grzywka na jeden bok, cieniowana, sięgająca do brwi,
  • długa grzywka na bok, która gładko łączy się z resztą włosów,
  • grzywka na dwie strony z przedziałkiem na środku.

Grzywka w stylu swoop fringe

Dość nietypowym rodzajem grzywki, bardzo popularnym w ostatnich czasach, jest tzw. swoop fringe. To grzywka na bok o większej objętości. Można porównać ją do tradycyjnej długiej grzywki zaczesanej na bok, ale odróżnia ją brak degażowania, czyli przerzedzania włosów. Mówiąc inaczej, jest to grzywka, która jest głównym elementem fryzury i opada na twarz piękną, efektowną kaskadą. Może być cieniowana, ale jej najkrótsze pasma powinny sięgać nie wyżej niż dolna linia brwi.

Warto w tym miejscu podkreślić, że swoop fringe to grzywka dla prostych włosów – jeśli mamy naturalne fale lub loki, nie uzyskamy odpowiedniego efektu. Możemy oczywiście codziennie prostować włosy, ale musimy mieć świadomość, że jest to zabieg, który może z czasem niszczyć włosy.

Grzywka, która układa się sama

Swoop fringe zdecydowanie pasuje każdemu! To grzywka, na którą śmiało możesz zdecydować się, gdy nie wiesz, co wybrać. Jest na tyle efektowna, że ukryje wysokie czoło i odwróci uwagę od mankamentów twarzy, a jednocześnie kobieca i delikatna, więc nie przytłacza.

Największą jej zaletą jest jednak to, że swoop fringe układa się sama. Praktycznie nie trzeba robić przy niej nic, jeśli tylko mamy naturalnie w miarę proste włosy. Wystarczy zaczesać je po umyciu na bok lub suszyć w taki sposób, żeby opadała na wybrany bok twarzy. Jeśli lekko wywinie się na końcu: nic nie szkodzi.

Nie jesteś przekonana? Wypróbuj tę grzywkę sama!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *