Trendy beauty 2020 – będziesz urzeczona!

Każdy rok przynosi ze sobą nowe trendy – nie tylko w modzie, ale tez w branży kosmetycznej. Wiemy już, co zdominuje rok 2020. Chcesz poznać najnowsze, top trendy w branży beauty? Nas urzekły swoim klimatem i przesłaniem. Sprawdź, czym będzie żył świat w 2020 roku!

Trendy 2020 – zero waste, less waste

Kosmetyki naturalne przeżyły swój bom już kilka lat temu, ale ten trend wyraźnie się nasila, a w 2020 będzie królował wraz z przyjaznym podejściem nie tylko do naturalnej pielęgnacji, ale do natury w ogóle. Producenci zadbają nie tylko o kosmetyk, lecz także o opakowanie. Ważne, by nadawało się do recyklingu i nie zanieczyszczało środowiska.

Uznaniem będą się cieszyły produkty wielorazowego użytku, czyli waciki wielorazowe, wkładki higieniczne czy kubeczki menstruacyjne. To doskonała wiadomość nie tylko dlatego, ze jednorazowe są zmorą współczesnego świata, ponieważ tworzą co roku setki ton śmieci. Warto wiedzieć o czymś, o czym producenci środków higienicznych nie mówią: większość podpasek i tamponów bielona chemicznie, a to nie pozostaje obojętne dla naszego organizmu. Dlatego gdy stosujesz tonik – wklep gop palcami, a do oczyszczania i demakijażu stosuj naturalne olejki (tzw metoda OCM) – wciera się je dłońmi, a zmywa muślinową ściereczką, która doskonale się domywa i można jej używac w nieskończoność.

Trendy 2020 – minimalizm

Ta koncepcja upraszczania pielęgnacji zdecydowanie nam się podoba najbardziej. Marki nie będą zachęcać do kupowania wielu kosmetyków. To brzmi dość nieprawdopodobnie, ale ten trend już pojawia się w ofercie niektórych firm. Wystarczy jeden, dwa produkty, które będą idealnie dopasowane do potrzeb skóry czy włosów, lub wszechstronne tak jak np. genialne w pielęgnacji naturalne olejki kosmetyczne – idealnie skrojone do potrzeb. W ten sposób nie tylko oszczędzamy pieniądze i czas, ale możemy zainwestować w nieco lepszy, droższy i bardziej prestiżowy kosmetyk, niż zastawiać półkę tanimi produktami pełnymi parabenów.

Trendy 2020 – anti-pollution

Smog to obecnie największe zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale też dla skóry. Dlatego ochrona przed ciężkimi pyłami zawieszonymi jest najważniejszym elementem pielęgnacji cery i to w każdym wieku! Coraz więcej firm ma w ofercie kosmetyki, które są w tanie uchronić nas przed smogiem, a także te, które chronią przed innym zagrożeniem cywilizacyjnym, czyli blue light – szkodliwym, niebieskim światłem odbitym emitowanym przez telefony, komputery i telewizory. Udowodniono, że światło odbite bardzo pogarsza stan skóry i przyspiesza jej starzenie.

Trendy 2020 – vegan friendly

Równie ważna jak eko produkcja i kosmetyki przyjazne środowisku będą prawa ochrony zwierząt. Kosmetyki oznaczone jako nietestowane na zwierzętach, znaczek typy “kosmetyk wolny od okrucieństwa” utwierdzą cię w przekonaniu, że kupujesz produkt, przy którego produkcji nie wykorzystano choćby mrówki. Od kilku lat w Unii Europejskiej panuje zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – pamiętaj jednak o tym, że wiele światowych firm zleca produkcję swoich kosmetyków w Chinach – tam prawo obrony zwierząt nie istnieje, nie ma też wymogu informowania, jak powstał dany kosmetyk i co ma w składzie. Jeśli jesteś sympatykiem zwierzaków – sprawdź które firmy mają swoje fabryki w Chinach.
Marki naturalne skupiają się na tym, aby kosmetyk w pełni wegański, nie zawierał produktów pochodzenia odzwierzęcego (nie znajdziesz tam nawet miodu czy śluzu ślimaka). Trend ten będzie zauważalny również w kosmetykach do makijażu.

Trendy 2020 – symbioza natury i nauki

W czasach dominacji kosmetyków naturalnych nauka nie jest na szczęście spychana na dalszy plan. Korzystanie ze naukowych zdobyczy może iść w parze z ekologią i naturą. To właśnie nowoczesne, obiektywne i postępowe podejście do pielęgnacji. Wiadome też, że nawet najdroższy krem nie cofnie trwałych zmian skórnych. Dlatego nie wahaj się sięgnąć po zdobycze medycyny naturalnej. Nauka powoli wkracza też do naszych domów, dlatego nie będą dziwić kremy zgodne z naszym DNA czy domowe urządzenia inspirowane medycyną estetyczną.

Trendy 2020 – już jesteś piękna!

Nie musisz dążyć do perfekcyjnego wyglądu, ten rok stawia na naturalność i pokazuje rzeczy takie, jakimi są. Pamiętaj zatem, że jesteś piękna już teraz. Nie musisz mieć idealnego ciała, idealnej cery. Ważne, by Twój organizm był po prostu zdrowy.

Trendy 2020 – kolor roku

Instytut Pantone ogłosił, że w roku 2020 kolorem roku jest odcień Classic Blue. Czy wiesz, że ten wybór jest za każdym razem poparty filozofią i ideologią, która dominuje w danym roku?

Classic Blue, to barwa nieba o zmroku. Kolor, który wprowadza ciszę i spokój. Klasyczny niebieski ma być stabilnym, wyciszającym i uspokajającym fundamentem w niepewnych czasach zdominowanych przez technologię. Skłania do myślenia, refleksji i poszerzania horyzontów. Ten kolor z pewnością pojawi się w paletkach do makijażu i zabarwi lakiery do paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *