Peeling kawowy to jeden z bardzo popularnych sposobów pielęgnacji twarzy. Jest łatwy do zrobienia, składa się z naturalnych składników i daje bardzo dobre efekty. Jeżeli i ty chcesz zadbać o swoją skórę w ten sposób, to sprawdź, jakie właściwości ma peeling kawowy.
Właściwości peelingu kawowego
Peeling kawowy służy przede wszystkim do złuszczania martwego naskórka, poprawienia kolorytu cery i krążenia krwi. Jednym z głównych zadań tego zabiegu jest przygotowanie skóry do dalszych etapów pielęgnacji. Dzięki zawartości kofeiny peeling kawowy pomaga w redukcji cellulitu na brzuchu, nogach i pośladkach. Produkt stosowany na twarzy usuwa objawy zmęczenia i dostarcza skórze wielu przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki. Peeling kawowy zmniejsza przebarwienia skóry, rozjaśnia cienie pod oczami, oczyszcza skórę głowy i wzmacnia włosy. Jest polecany do pielęgnacji cery tłustej, suchej, normalnej i mieszanej.
Peeling kawowy – stosowanie
Złuszczanie martwego naskórka przeprowadza się dwa razy w tygodniu w obrębie twarzy i raz na tydzień na całe ciało. Kosmetyk nakłada się na zwilżoną skórę, a następnie masuje się okrężnymi ruchami. Po zabiegu twarz i ciało dokładnie się spłukuje, a potem nawilża balsamem. Niestety istnieją przeciwwskazania co do stosowania kawowego peelingu. Dotyczą one osób: ze skłonnością do pękających naczynek, z cerą naczynkową, wrażliwą lub alergiczną, uczulonych na kawę lub inny składnik peelingu.
Peeling kawowy DIY
Przepisów na peeling kawowy jest bardzo dużo – musisz wybrać swój ulubiony i taki, który będzie służył twojej skórze. Najważniejszym składnikiem są fusy po kawie, do których możesz dodać co tylko chcesz: miód, cukier, sól morską, imbir, cynamon, sok z cytrusów. Dobrze jest też dodać oliwę z oliwek lub żel pod prysznic, dzięki którym zapewnisz dłoniom lepszy poślizg, skórze nawilżanie, a całemu kosmetykowi lepszą konsystencję. Wszystkie składniki należy wymieszać i nałożyć na skórę. To, czego nie wykorzystasz za pierwszym razem, przyda ci się za kilka dni.
Dodaj komentarz