Hydrabrazja to łagodny zabieg oczyszczający i złuszczający skórę, zaliczany do mikropeelingów. Polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą wody. To właśnie ten czynnik odróżnia hydrabrazję od innych zabiegów oczyszczających i pielęgnacyjnych. Również z tego powodu mogą z niej korzystać nawet osoby ze skórą wrażliwą, dojrzałą i naczynkową. Hydrabrazja jest stosowana w celu rozjaśnienia skóry, wygładzenia zmarszczek oraz zmniejszenia widoczności blizn i przebarwień. Jak przebiega hydrabrazja, dla kogo jest przeznaczona i jakie są przeciwwskazania do jej przeprowadzenia?
Jak przebiega hydrabrazja?
Podczas zabiegu wykorzystuje się głowice z pierścieniami ściernymi, których średnica zależy od grubości ścierania warstw skóry. Głowicę wybiera kosmetyczka, która rozpoczyna zabieg od oczyszczenia skóry. Kolejnym etapem jest peeling chemiczny i hydrabrazja. Podczas ścierania warstwy rogowej skóra jest chłodzona roztworem soli fizjologicznej, co daje efekt łagodzący. Właśnie z tego powodu hydrabrazja jest mniej bolesna niż mikrodermabrazja. W konsekwencji głowica złuszcza kolejne warstwy skóry.
Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Po hydrabrazji skóra może być zaczerwieniona przez dwa dni, a do tygodnia po zabiegu należy stosować krem z filtrem ochronnym minimum SPF 15. Jeden zabieg hydrabrazji daje efekt oczyszczenia, lekkiego złuszczenia i natłuszczenia skóry. Najbardziej zalecana jest seria złożona z 3-7 zabiegów w odstępach 2- i 3-tygodniowych. Zabieg może być stosowany na różne partie ciała, ale najpopularniejsze z nich to twarz, szyja, dekolt i plecy.
Dla kogo przeznaczona jest hydrabrazja?
Hydrabrazja polecana jest osobom, których celem jest intensywne złuszczenie skóry, a w efekcie dotlenienie jej, nawilżenie i wygładzenie. Mikrodermabrazja wodna sprawdzi się bez względu na rodzaj skóry, ponieważ jest łagodna i bezinwazyjna. Dogłębne złuszczenie skóry zaowocuje lepszym wchłanianiem składników zawartych w kremach.
Hydrabracja – przeciwskazania
Mimo że hydrabrazja jest zabiegiem łagodnym, istnieją nieliczne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to:
- rak skóry,
- naczyniaki, bliznowce i znamiona,
- świeże rany na skórze,
- stany zapalne skóry.
Dodaj komentarz