Grota solna – SPA dla zdrowia i urody 

Grota solna to sposób na zdrowe, morskie powietrze… bez morza. Nie tylko działa korzystnie na zdrowie, ale także na urodę, a ponadto doskonale relaksuje. Jakie działanie ma na nas grota solna i dlaczego warto z niej regularnie korzystać? Dowiedz się, jak sól działą na urodę! 

Jak wygląda grota solna?

Grota solna to specjalnie wykonane pomieszczenie; jej, ściany są wyłożone blokami soli, pozyskanej z mórz, np. czarnego lub Martwego. wszystko po to, by w pomieszczeniu stworzyć specjalny mikroklimat. nastroju dopełniają  lampki ( także solne). Podłoga także wyłożona jest sola podobnie jak  z sufitu, z którego zwisają solne sople.

Temperatura w grocie solnej utrzymywana jest na poziomie 23-24 ° C. Wilgotność nie przekracza 45%. Grotę skonstruowano tak, że sól parując jonizuje  ujemnie powietrze i jednocześnie nasyca je cennymi dla zdrowia biopierwiastkami. W pomieszczeniu ustawione są leżaki, leżanki lub nawet łóżka, aby odwiedzający mogli się w spokoju zrelaskować i wypocząć.

Pierwiastki w grocie solnej

Seans w grocie solnej trawa około 40-50 minut. W tym czasie wdychamy cenne pierwiastki, które działają pozytywnie na nasz organizm. Należą do nich głównie:

  • jod – wspiera działanie tarczycy i przemianę materii;
  • wapń – łagodzi podrażnienia  skóry i wspiera układ krwionośny;
  • magnez – działa antystresowo, zwiększa odporność;
  • potas, sód i chlorki – poprawiają ukrwienie skóry;
  • żelazo – wplywa korzystnie na skórę
  • miedź – działa przeciwgrzybiczo, reguluje sebum;
  • selen – spowalnia proces starzenia się skóry;
  • brom – uspokaja układ nerwowy.

Grota solna – korzyści dla urody

Wiemy, ze grota solna jest korzystna dla całego organizmu i wspiera szereg procesów zdrowotnych, ale warto też wiedzieć, ze sól pozytywnie wpływa na naszą skórą. osoby z niedoskonałościami, trądzikiem z pewnością docenią detoksykujące działanie soli. Jest to także doskonała opcja dla skóry dojrzałej: sól nie tylko napina skórę, ale też ją oczyszcza i rewitalizuje. Ponadto w grocie solnej całe nasze ciało się rek=laskuje, co korzystnie wpływa na urodę i samopoczucie, mięśnie rozluźniają się, znika napięcie z twarzy.

Kosmetyki z użyciem soli

Sól jako kuracja dla zdrowia u urody jest bardzo powszechna. Do innych zabiegów z jej udziałem należą: inhalacje solankowe, kąpiele solankowe, płukania i kuracje pitne. Rośnie też  zainteresowanie domowymi kosmetykami  na bazie solanki. To bardzo skuteczne kosmetyki i warto wypróbować ich działanie. Bardzo popularne są np. solanki termalne  – czyli specjalne wody mineralne o bogatym składzie, które można też dodawać do kąpieli.

Dobrze wpływa na skórę sól termalna – bardzo mocno nasycona minerałami oraz mgiełka solna, którą wykorzystuje się do nawilżania pomieszczeń, szczególnie suchych w okresie grzewczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *