Zaskakujące trendy: neck contouring. Po co konturować kark?

Najpierw konturowałyśmy twarz, żeby zyskała wyrazistości i wysmukliła się. Kiedy doszłyśmy do perfekcji w uwidacznianiu konturów twarzy, vlogerki zaczęły szturmować sieć instruktażami tego, jak konturować dekolt, aby uwidocznić kości i wyszczuplić szyję. Dziś na Instagramie króluje zupełnie nowy trend, który spotyka się na razie wyłącznie z ciekawością – konturowanie karku. Na czym polega? Po co się je wykonuje? Przeczytajcie.

konturowanie.jpg

Okazuje się, że bronzer i rozświetlacz nadają się nie tylko do konturowania twarzy, ale sprawdzają się również świetnie w wysmuklaniu innych partii ciała. Kobiety coraz chętniej sięgają po palety do konturowania i testują ich magiczne działanie tam, gdzie chciałyby mieć nieco mniej. Perfekcyjna umiejętność operowania cieniami i światłem może zdziałać cuda i sprawić, że uwydatnimy swoje kobiece piękno. Na czym polega najgłośniejsza ostatnio metoda konturowania?

Pomysłodawczynią najnowszego trendu w konturowaniu jest popularna blogerka, autorka bloga Makeup Wearables. O co chodzi? Dziewczyna zamieściła niedawno w sieci film instruktażowy, który w jeden dzień zgarnął milion odsłon. Wykonywała na nim neck contouring, czyli konturowanie… karku! Efektami swojej innowacyjnej metody pochwaliła się na swoim Instagramie, @mwhairstyles. Jej pomysł zyskał taką popularność, że rozpętał kłótnie o to, czy powinno się w ogóle stosować konturowanie poza obrębem twarzy.

Autorka filmu zaznacza, że jej zdaniem konturowanie ma jedno podstawowe zadanie – ma wysmuklać wybrane partie. Blogerka stwierdziła, że przetestuje tę metodę na swoim karku i spróbuje go wyszczuplić za pomocą bronzera i rozświetlacza. Głównie chodzi o to, aby przy pomocy konturowana karku pięknie zaprezentować wysokie upięcie włosów na szczupłej szyi. Neck contouring z założenia nie jest więc trendem w makijażu codziennym, a dodatkowym efektem do wyjściowych upięć.

Przeciwniczki tego projektu uznają jednak konturowanie karku za całkowicie zbędne i mijające się z celem. Mimo, że nikt nigdy nie powiedział, że konturowanie jest zarezerwowane wyłącznie dla twarzy, to podobne trendy w makijażu z użyciem bronzera są mocno kontrowersyjne i wywołują niemałe sensacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *