Microblading to jedna z metod makijażu permanentnego brwi. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczona? Jak przebiega gojenie po zabiegu i czy są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?
Microblading ‒ dla kogo?
Microblading to zabieg przeznaczony dla każdej kobiety, która codziennie, a nawet kilka razy dziennie, maluje brwi. Panie, które nie umieją tego robić tak dobrze, jak by chciały, lub wolałyby swój cenny czas poświęcić innej aktywności, mogą zdecydować się na microblading.
Ten zabieg jest polecany także tym kobietom, które z powodu skóry alergicznej mają problem z doborem kosmetyków, chcą zakryć blizny lub skorygować asymetrycznie ułożone oczy, straciły brwi po chemioterapii albo uprawiają sporty wodne lub inne aktywności, które wymagają częstego poprawiania makijażu, w tym makijażu brwi.
Na czym polega microblading?
Microblading ani nie zagęszcza brwi, ani nie stymuluje wzrostu nowych włosków, za to nadaje im naturalny wygląd, ponieważ włoski są dorysowywane na skórze. Microblading polega na wprowadzeniu pigmentu za pomocą specjalnego pióra, które posiada odpowiednio dobrany nożyk. Piórkiem przecinamy skórę w kształcie włosków i w te miejsca wprowadzamy pigment. Zabieg jest bolesny i musi być powtarzany raz w roku.
Przed zabiegiem kosmetyczka wybiera barwnik identyczny z kolorem brwi, aby efekt był naturalny. Następnie nakłada na łuki maść znieczulającą, a zanim ta zacznie działać, za pomocą kredki i specjalnych szablonów rysuje kontury brwi, które będzie wypełniała. Dopiero gdy klientka je zaakceptuje, kosmetyczka przystępuje do zabiegu, to znaczy za pomocą specjalnego piórka delikatnie nacina skórę na odpowiednią głębokość i tworzy na niej zarys włoska, w który następnie aplikuje pigment. To daje naturalny efekt cienkich włosków.
Microblading trwa około godziny, podczas której skórę można ponownie znieczulać. Efekt jest widoczny dopiero po tygodniu, kiedy barwnik trochę zbladnie.
Microblading ‒ gojenie po zabiegu
Skóra po nacięciach wymaga pielęgnacji. Po pierwsze, bezpośrednio po zabiegu nie wolno dotykać ani moczyć brwi. Po trzech godzinach należy zacząć je smarować maścią regenerującą i przyspieszającą gojenie – to może być maść przeznaczona do pielęgnacji świeżego tatuażu i każda inna z alantoiną. Aplikujemy ją co kilka godzin za pomocą czystego wacika kosmetycznego. Przez trzy pierwsze doby nie stosujemy mydła ani innych kosmetyków do mycia twarzy, dlatego w tym czasie nie nakładamy makijażu. Wtedy też na brwiach pojawią się strupki, których nie zdrapujemy, aby nie mieć trwałych blizn. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie wolno chodzić do sauny, na solarium ani na basen, a skóry w okolicach brwi nie należy wysuszać, opalać ani złuszczać za pomocą silnych peelingów.
Microblading ‒ przeciwwskazania
Microblading to nie jest zabieg dla każdego. Kto nie powinien go wykonywać? Kobiety w ciąży i karmiące oraz uczulone na lidokainę lub epinefrynę. Inne przeciwwskazania do zabiegu to aktywna choroba nowotworowa (należy odczekać pół roku od wyleczenia), hemofilia, padaczka, opryszczka, łuszczyca, nieustabilizowana cukrzyca i zaawansowane choroby tarczycy. Microblading jest wykluczony także w przypadku przyjmowania leków rozrzedzających krew lub sterydów oraz silnego złuszczania skóry lub przebycia innego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej w ciągu dwóch ostatnich miesięcy.
Dodaj komentarz