Najlepsze masła do ciała – sprawdź, które działają

Masło do ciała to luksus. Czuć, że jest inne od balsamu już w momencie aplikacji – gęste i bogate, o pięknym zapachu i mocy aktywnych składników. Doskonale ochrania i ujędrnia, przynosi ulgę nawet bardzo suchej skórze i jest ulubionym kosmetykiem przyszłych mam – nic tak nie uelastycznia skóry i nie chroni przed rozstępami jak dobre masło do ciała. Zimą i jesienią oraz wczesną wiosną nie ma lepszego kosmetyku, który tak doskonale zadba o Twoją skórę, dlatego smaruj ją masłem!

masło do ciała

Różnice między balsamem a masłem

Główna różnica pomiędzy balsamem a masłem do ciała to oczywiście konsystencja. Balsam jest lekkim i doskonale wchłanialnym lotionem, idealnym na lato. Ale przy poważnych problemach skórnych i zawyżonych potrzebach pielęgnacyjnych jego działanie może być za słabe.

Masło do ciała jest gęstsze i dość tłuste, nie znika z powierzchni skóry, lecz otula ją delikatną, ochronną powłoką: to dlatego bardzo dobrze nawilża i odżywia naskórek, ale też skórę właściwą. Okazuje się, że balsam pomimo swojej lekkiej konsystencji przenika głównie do warstwy rogowej, dlatego łagodzi jedynie lekkie podrażnienia.

Masło do ciała – skład

Skład maseł to oczywiście również ich mocna strona, która deklasuje balsamy i lekkie lotiony. Masła do ciała to bogactwo odżywczych, aktywnych składników. Ważne, by masło do ciała, które wybierasz, miało jak najwięcej bezpiecznych, naturalnych składników.

Zawarte w nim substancje nie mogą wywoływać reakcji alergicznych, wysuszać czy podrażniać skóry. Nie wybieraj masła do ciała po zapachu i odstaw je na półkę, jeśli zawiera: parafina, glikole, syntetyczne barwniki, alkohol, sztuczne substancje zapachowe, politlenek etylenu i parabeny. Jakie składniki są cenne w pielęgnacji skóry? Jednymi z najlepszych, o właściwościach doskonale pielęgnujących są: masło Shea, masło kakaowe, masło karite, witamina E, nienasycone kwasy tłuszczowe, mocznik, panthenol, masło awokado, wosk pszczeli.

Masło do ciała – czy zapach ma znaczenie?

Oczywiście, że tak! Traktujemy codzienną pielęgnację ciała jako relaksujący i poprawiający nastrój rytuał. Dlatego chcemy, by nasze kosmetyki, zwłaszcza te do ciała, czyli stosowane na dużą powierzchnię skóry ładnie pachniały.

Ważne jest jednak, aby kompozycje zapachowe nie były syntetyczne, ponieważ mogą nadmiernie wysuszać i uczulać skórę. Obecnie na rynku można znaleźć naturalne substancje o pięknym zapachu, które jednocześnie pielęgnują skórę i wspierają jej poprawne funkcjonowanie.

Dlaczego masło do ciała jest lepsze niż balsam?

Masło przeważnie jest wydajniejsze niż balsam do ciała. To duży plus, ponieważ kosmetyk wystarcza nam dwa razy dłużej niż tradycyjny balsam. Dlatego masła do ciała sprzedawane są w opakowaniach o pojemności od 100 ml do 200 ml. Nie potrzebujemy dużej ilości kosmetyku do zaaplikowania, a takie opakowanie to kilka miesięcy stosowania. Większa pojemność prawdopodobnie by się przeterminowała.
Różnica między balsamem a masłem polega też na wchłanianiu. W tej kategorii również wygrywa masło.

Co prawda balsam do ciała wchłania się szybciej i jest ceniony zwłaszcza latem, ponieważ nie zostawia na skórze warstwy, lecz masło dostarcza jej więcej bogatych i aktywnych składników. Pielęgnuje skórę mocniej i lepiej jest w stanie o nią zadbać, dlatego wiele kobiet nawet latem nie rezygnuje z gęstego masła do ciała – stosują je po prostu na noc, oraz bezpośrednio po opalaniu.

Pamiętaj, że tłuste kosmetyki wchłaniają się powoli, ale za to dogłębniej odżywiają skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *