Olejki kosmetyczne w pielęgnacji – znajdź idealny dla siebie

Nazywane są eliksirami piękna prosto od natury i nie ma w tym przesady! Mają moc upiększania, odmładzania i regeneracji dzięki wyjątkowym składnikom i cennym kwasom omega. Po prostu dobierz jeden idealny dla twojej skóry! Podpowiadamy, jaki olej wybrać.

Oleje, olejki i składy – jak wybrać dobrze?

Oleje zdominowały przemysł kosmetyczny. W bogatej ofercie ciężko wybrać dobry olej, który sprosta potrzebom pielęgnacyjnym. Jak kupić dobry olej do twarzy, ciała, włosów? Sprawdzaj zawsze, czy ma najwyższą jakość i jest pozbawiony domieszek, syntetyków oraz ziołowych ekstraktów lub olejków eterycznych. Istotą naturalnych olejków jest ich… naturalność! Dlatego sprawdzaj zawsze, czy olejek jest:

  •  tłoczony na zimno
  • nierafinowany
  • certyfikowany
  • bez dodatków

W ten sposób wybierzesz doskonały i czysty olejek, który zachował swoje cenne właściwości i składniki, za które jest ceniony.

Pamiętaj!

Odłóż z powrotem na półkę olej, który zawiera np. oleje mineralne, silikony, oraz inne naturalne olejki (chyba że akurat szukasz mieszanki olejów). Jednak czysty olej np. arganowy nie powinien być rozcieńczany innym, tańszym olejkiem. To może zmienić jego właściwości. Olejek inaczej zadziała na twoją skórę. Wybieraj olejki, które oznaczono znakiem jakości, np. Vegan lub Ecocert.

Jaki olej do jakiej cery?

Olejek ma zaspokoić potrzeby twojej skóry, dlatego powinien być do niej dobrany. Pomoże ci poniższa ściąga:

  • cera naczynkowa polubi olejki kojące i wyciszające skórę, czyli z dzikiej róży i z czarnej porzeczki, nasion marchwi, pestek malin,
  • dla cery suchej i dojrzałej odpowiednie będą olejki o nieco gęstszej, bogatszej formule, czyli: kameliowy, rokitnikowy, z wiesiołka, arganowy, shea, babassu,
  • cera tłusta lub mieszana oraz ta z niedoskonałościami powinna otrzymać lekki olej, który nie działa komedogennie i nie tworzy ciężkiej, tłustej warstwy na skórze. Do takich należą: olej jojoba, olejek tamanu, oelj z nasion konopi siewnej, z krokosza węgierskiego, oraz olej z winogron.

Czy wiesz, że…
…wiele naturalnych olejków możesz stosować do pielęgnacji niemowląt? Najpopularniejszym jest olej ze słodkich migdałów: lekki i delikatny, ale silnie pielęgnujący i zapobiegający otarciom delikatnej skóry dziecka. Ole ze słodkich migdałów możesz stosować w swojej codziennej pielęgnacji: łącz go z kremem lub używaj do olejowania włosów.

Olejki możesz stosować na różne sposoby

1. Jako serum do twarzy

Nakładaj olej na lekko zwilżoną tonikiem skórę

2. Zamiast kremu pod oczy

Stosuj codziennie wieczorem, a szybko zobaczysz, ze zmarszczki spłycają się i skóra wygląda dużo lepiej. Olejek możesz też wmasować w delikatną skórę specjalnym masażerem (rollerem).

3. Jako kosmetyczny dodatek

Olejek można dodawać do innych kosmetyków, aby wzbogacać ich skład: łącz go z kremami do twarzy, balsamami do ciała, kremami do rąk czy do stóp. Dodawaj do masek na włosy i odżywek.

4. Jako składnik domowych kosmetyków

Jeśli lubisz sama tworzyć domowe maseczki lub peelingi – naturalne olejki będą twoimi największymi sprzymierzeńcami. Nie tylko nadadzą emulsji kremową konsystencję, ale także są składnikiem, który można śmiało łączyć z niemal każdym innym składnikiem. Niektóre olejki działają antyseptycznie i przedłużają trwałość kosmetyków, np. olej rycynowy.

5. Do demakijażu

Olejki doskonale usuwają wszelkie zanieczyszczenia, Tłuszcz, brud i kolorowe kosmetyki do makijażu. Wystrczy połączyć olej rycynowy z wybranymi olejami dopasowanymi do twojej cery. nałóż mieszankę na buzię i masuj chwilę, po czym przemyj twarz muślinową ściereczką. Czynność powtarzaj dopóki ściereczka nie stanie się czysta.

6. Do masażu

Olejki to klasyka doskonałego masażu – zarówno antycellulitowego, jak i relaksacyjnego. Wykorzystaj ich moc, zyskując młodzieńcze, jędrne i gładkie ciało.

7. Do olejowania włosów

Naturalne olejki to także naturalna maska do włosów, a nawet więcej: to doskonała kuracja oczyszczająca skórę głowy, wzmacniająca cebulki i zapobiegająca wypadaniu włosów. Stosuj je raz w tygodniu, wcierając w skalp i nakładając na całą długość włosów. Spłucz po minimum 30 minutach i umyj głowę szamponem. Szybko zobaczysz poprawę w ich wyglądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *