Masz dużo spraw na głowie, jesteś zabiegana, przytłaczają cię sprawy w pracy i w domu? Widocznie potrzebujesz chwili relaksu i odpoczynku. Ból, stres i zmęczenie ukoi przyjemny masaż głowy. Jak wygląda taki zabieg i co może ci zapewnić?
Masaż głowy kiedyś i dziś
Masaże (nie tylko głowy) były znane już w starożytności. Łączono je z religijnymi obrzędami, potem na stałe weszły do medycyny ludowej. Dziś masaż polega na pobudzeniu organizmu do samoregeneracji. Masuje się zarówno całe ciało, jak i poszczególne jego części.
Masaż głowy dzieli się na kilka odmian i wyróżnia się kilkoma technikami. Ma sprawiać przyjemność, ukojenie i redukować stany napięcia lub ból mięśni. Aby osiągnąć stan relaksu i odpoczynku, należy wybrać odpowiedni rodzaj masażu: karku, skóry głowy, tkanki łącznej na skroni, ogólny, potylicy. Pamiętaj też, żeby osoba wykonująca zabieg miała odpowiednie doświadczenie. Tylko w taki sposób zredukujesz napięcie, poprawi się ukrwienie skóry głowy, a mieszki włosowe będą mocniejsze. Cały masaż trwa około 20 minut.
Masaż głowy uśmierza ból
Masaż głowy ma niezliczoną ilość zalet. Świetnie relaksuje, redukuje stres i podnosi poziom koncentracji. A czy wiesz, że potrafi również uśmierzyć ból głowy i jest dobrą alternatywą dla środków przeciwbólowych? Masaż głowy zredukuje te dolegliwości, które wynikają ze stresu, szybkiego trybu życia i braku czasu na odpoczynek. Masaż głowy przynosi ulgę i odprężenie.
Masaż głowy a kondycja włosów
Dasz wiarę, że tak przyjemny zabieg, jakim jest masaż głowy, polepsza kondycję włosów? Poprawia krążenie krwi, dotlenia cebulki włosowe, wzmacnia mieszki, odżywia pasemka, pomaga w pozbyciu się martwego naskórka i połamanych włosów oraz przyspiesza transport składników odżywczych w głąb skóry. Dzięki masażowi głowy pobudza się wzrost włosów w okolicy czoła (baby hair). Do zabiegu można stosować kosmetyki z zawartością witaminy E lub NNKT, które mają działanie nawilżające, wygładzające i odżywcze. Masaż można także wykonać z zastosowaniem olejków o właściwościach zmiękczających, nabłyszczających i uelastyczniających.
Domowy masaż głowy
Skuteczny masaż głowy możesz wykonać także w domu. Zacznij od pozbycia się martwych włosów poprzez przeczesanie ich palcami – słabe włosy powinny wypaść. Ważne jest, żeby masaż głowy przeprowadzić na całej jej powierzchni. Skórę masuj opuszkami palców, wykonuj okrężne ruchy, delikatnie uciskaj i ugniataj. Domowy masaż głowy można wykonać też za pomocą specjalnego masażera.
Masażer do głowy
Taki gadżet najczęściej jest wykonany z nierdzewnych cienkich drucików zakończonych gumowymi kulkami. Zabieg należy wykonać tak samo jak klasyczny masaż. Urządzenie przesuwa się po skórze w celu rozluźnienia mięśni, pobudzenia krążenia krwi, wzmocnienia włosów i zapobiegania łupieżowi.
Dodaj komentarz