Jak dbać o włosy jesienią? Kilka skutecznych porad

Jesień to niekorzystna pora roku dla włosów. Obserwujemy wtedy większe wypadanie, pasemka się elektryzują i puszą, końce włosów się rozdwajają. Jeżeli i ty zmagasz się z takimi problemami, to nie przejmuj się. Są skuteczne sposoby, które ułatwią ci pielęgnację włosów jesienią.

Oczyszczanie skóry głowy i mycie włosów

Pielęgnację włosów jesienią warto zacząć od podstawowych czynności, czyli mycia i oczyszczania skóry głowy. Częstotliwość mycia dobierz do rodzaju i potrzeb własnych pasemek. Pamiętaj, że nie ma określonej zasady, co do liczby myć w ciągu tygodnia. Jeśli twoje włosy muszą być myte co drugi dzień lub raz na tydzień, to w porządku. Pamiętaj jednak, że im częściej je myjesz, tym szybciej usuwasz z nich ich naturalną barierę ochronną.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest mycie włosów i skóry głowy szamponami ziołowymi, bez SLS i SLES. Dla skuteczniejszego oczyszczenia raz na tydzień warto użyć szamponu z mocniejszymi detergentami. Taka pielęgnacja dobrze się sprawdzi wtedy, gdy używasz produktów do stylizacji i silikonów. Genialną robotę zrobią też peelingi skóry głowy, które usuną sebum, martwy naskórek, łupież, pozostałości po kosmetykach do stylizacji i inne zanieczyszczenia.

Olejowanie włosów

Ten zabieg nie tylko wypielęgnuje włosy, lecz także przygotuje je na zimę. Olejowanie warto wykonać raz w tygodniu za pomocą produktów dobranych do porowatości. Do włosów niskoporowatych będą pasować olejki z małymi cząsteczkami, np. kokosowy, masło mango lub masło cupuacu. Włosy wysokoporowate natomiast potrzebują olejków z dużymi cząsteczkami, np. ze słodkich migdałów, konopny, z orzecha laskowego lub z pestek moreli.

Suplementy diety

Jesienią do pielęgnacji włosów warto włączyć suplementy diety. Najlepiej się sprawdzą biotyna, która znajduje się w jajkach, drożdżach, wątrobie lub soczewicy. Przydadzą się również żelazo, selen i cynk. Wraz z suplementami warto wypijać ziołowe herbatki.

Podcinanie zniszczonych końcówek

Pielęgnację włosów jesienią najłatwiej rozpocząć od podcięcia zniszczonych końcówek. Rozdwojonych i suchych końców nie warto olejować lub smarować silikonami. Jedynym słusznym i skutecznym rozwiązaniem jest obcięcie uszkodzonych pasemek, a fryzurze nadanie nowego kształtu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *