Makijaż bezpieczny dla alergiczek. Jak nakładać kosmetyki mineralne?

Kobiety o cerze wrażliwej i skłonnej do alergii chętnie kupują kosmetyki mineralne, które są w pełni naturalne i nie wywołują reakcji alergicznych. Kosmetyki mineralne dają podobny efekt co klasyczne kosmetyki, ale różni ich sposób aplikacji. Jak nakładać kosmetyki mineralne, takie jak podkład i korektor mineralny oraz mineralne cienie do powiek?

kosmetyki-mineralne.jpg

Jak nakładać kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne mają sypką konsystencję, dlatego łatwo się osypują. Z tego powodu ich aplikacja wymaga większej wprawy. Jedną z najważniejszych zasad nakładania produktów mineralnych jest to, że pędzla nie wkłada się do pojemnika z kosmetykiem. Zamiast tego odrobinę proszku wysypuje się do nakrętki, skąd nabiera się go pędzlem. Nadmiar pudru należy strzepnąć, bo w przeciwnym razie na twarzy mogą pozostać smugi z osypującego się proszku. Lepiej kilkakrotnie powtórzyć aplikację niż zaaplikować za dużo kosmetyku na raz.

Kosmetyki mineralne należy nakładać stopniowo także dlatego, że nadmiar proszku na twarzy wywoła efekt maski. Tego typu preparaty są bardzo wydajne, więc zaleca się wysypanie do nakrętki niewielkiej ilości proszku. Zdecydowanie lepiej nałożyć kilka cienkich warstw kosmetyku niż jedną grubą. Dzięki temu, że twarz stopniowo zmienia swój koloryt, możemy zaprzestać aplikacji preparatu dokładnie w momencie osiągnięcia idealnego odcienia.

Wśród kosmetyków mineralnych znajdują się pudry, podkłady o różnych właściwościach, korektory, cienie do powiek, róże, bronzery, tusze do rzęs i eyelinery. Poniżej przedstawiamy sposoby aplikacji niektórych z nich.

Jak nakładać podkład mineralny?

Podkład mineralny różni się konsystencją od swojego klasycznego odpowiednika. Jest sypki i ma lżejszą formułę, dzięki której nie zatyka porów. Przed aplikacją podkładu mineralnego należy wybrać odpowiedni pędzel. W tej roli sprawdzi się flat top i kabuki – w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Zbite i gęste włosie ściętego na płasko pędzla flat top umożliwia lepsze krycie niż mniej zwarte, bardziej puszyste włosie zaokrąglonego pędzla kabuki. Kobiety, które mają bardzo wrażliwą cerę, powinny zaopatrzyć się w ten drugi – właśnie dlatego, że jest miękki i delikatny.

Nakładanie pudru mineralnego przebiega inaczej niż aplikacja klasycznego pudru – przede wszystkim wymaga dokładnego nawilżenia twarzy kremem. Po tym, jak krem się wchłonie, na skórę można nałożyć cienką warstwę transparentnego pudru, która zapewni jej matowy efekt przez cały dzień. Podkład mineralny powinien być nie sypany na twarz, lecz wcierany w nią okrężnymi ruchami – dzięki temu połączy się z kremem lub zmiesza z naturalnym filmem pokrywającym skórę. Aplikację podkładu zaczynamy od policzków i kierujemy się na zewnątrz twarzy.

Jak nakładać korektor mineralny?

Korektor mineralny, mimo swojej sypkiej konsystencji, jest bardzo gęsty, dlatego doskonale stapia się z kolorem skóry. Nakładamy go podobnie jak podkład mineralny: niewielką ilość produktu wsypujemy do nakrętki, w której zanurzamy mały pędzelek. Kosmetyk wbijamy w pędzelek mocno i dokładnie, a jego nadmiar strzepujemy na wieczko. Nanosimy korektor na te partie twarzy, które tego potrzebują. Wcieramy go w skórę, dopóki nie uzyskamy zadowalającego efektu krycia.

Jak nakładać mineralne cienie do powiek?

Mineralne cienie do powiek można nakładać na sucho lub na mokro, z tym że aplikacja na mokro zapewni im intensywniejszy kolor. Aby nałożyć na powiekę mineralne cienie, wystarczy wysypać odrobinę kosmetyku na pokrywkę i energicznie wbić pyłek w pędzelek (suchy lub mokry).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *