Peeling do twarzy – rodzaje, właściwości, który wybrać? 

Czy wiesz, że demakijaż i mycie twarzy to zbyt mało, by ją idealnie oczyścić? Dopiero peeling do twarzy to niezawodny sposób na pozbycie się martwego naskórka, dlatego warto włączyć go do swojej pielęgnacji. Na rynku istnieje wiele rodzajów peelingów. Jak się w tym połapać i który wybrać dla swojej cery? Podpowiadamy! 

Peeling do twarzy – co to jest?

Peeling do twarzy to kosmetyk, który ma zadbać o  prawidłowe i dokładne złuszczenie martwego naskórka, którego nadmiar regularnie gromadzi się na naszej buzi i może prowadzić do zapychania porów. To w efekcie prowadzi do stanów zapalnych, krostek, trądziku, a także nadmiernego łojotoku.

Dlatego warto pomóc skórze pozbyć się zalegającego naskórka i wykonywać peeling. Nie tylko odsłoni nową, czystą skórę, ale także wygładzi naskórek i ujednolici koloryt  oraz przyczyni się do jego regeneracji.

Jak działa peeling na twarz? 

To bardzo proste: wystarczy nałożyć go na twarz i masować skórę (niektóre można pozostawić bez pocierania), a wówczas drobinki lub enzymy w działają złuszczająco i usuwają warstwę starych komórek i brudu, a tym samym odsłaniają zdrowszą, promienną i młodzieńczą skórę.

Peelingi pomagają w usuwaniu martwych komórek naskórka oraz utrzymują zdrową skórę, na której procesy przebiegają prawidłowo. Peeling wspomaga też regenerację i przyspiesza odnowę komórek, ponieważ czysta skóra staje się bardziej chłonna, i każda pielęgnacja działa na nią skuteczniej.

Kiedy najlepiej stosować peeling do twarzy?

Peeling do twarzy to mimo wszystko dość inwazyjny proces, dlatego nie powinno się go robić za często. Mógłby podrażnić skórę. W przypadku cery tłustej możesz go stosować 2 razy w tygodniu, a sucha i wrażliwa potrzebują takiego zabiegu tylko raz na tydzień.

Peeling do twarzy doskonale sprawdzi się przed innymi zabiegami na twarz, np. przed maseczką, ponieważ zwiększy chłonność skóry na wartościowe składniki zawarte w kosmetyku.

PAMIĘTAJ!

Peeling do twarzy nie może być wykonywany zaraz po depilacji, ponieważ może dojść do podrażnienia lub stanu zapalnego na skórze. Nie powinno się go też stosować na podrażnioną skórę.

Peeling do twarzy – rodzaje

  • Peeling enzymatyczny — delikatny, działa bez pocierania, rozpuszcza naskórek za sprawą enzymów w swoim składzie.
  • Peeling gommage — gommage nakładamy na twarz jak maskę; kosmetyk zastyga, a po określonym czasie ściera się z pomocą wody.
  • Peeling peel-off –  żelowy, przypomina w stosowaniu maseczkę; zastyga na twarzy i zrywa się go razem z wszystkimi nieczystościami, które zgromadziły się na twarzy.
  • Peeling drobnoziarnisty — ma maleńkie drobinki ścierające, do normalnej, mieszanej i suchej cery.
  • Peeling gruboziarnisty — ma grubsze drobinki ścierające, do mieszanek i tłustej cery.

Jaki peeling do twarzy wybrać? 

Zastanawiasz się, który peeling wybrać? Nie zwracaj uwago na skuteczność, czyli na to, który z nich jest bardziej inwazyjny. Bierz pod uwagę  na kondycję i rodzaj swojej skóry.

  • skóra naczynkowa nie powinna używać gruboziarnistych, ani żadnych ścierających peelingów, aby nie podrażniać skóry i nie prowadzić do kolejnych popękanych naczynek;
  • peeling enzymatyczny nadaje się do skóry trądzikowej — nie wymaga tarcia, więc nie roznosi bakterii po całej twarzy;
  • peelingi ziarniste będą idealne dla skóry tłustej i mieszanej, ale bez trądziku;
  • skóra delikatna polubi peeling gommage;
  • peelingi peel off, gommage i drobnoziarniste można stosować w przypadku skóry suchej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *