CK One Summer – charakterystyka letnich edycji perfum Calvina Kleina

Miłośnicy perfum Calvina Kleina mają to szczęście, że każdego lata mogą się cieszyć innym zapachem CK One Summer. Wiele perfum ma swoje letnie wersje, ale mało która zmienia się co roku. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę ostatnich edycji perfum CK One Summer i sprawdzamy, do jakiego stopnia rokrocznie ich skład ulega modyfikacji. Czy CK One Summer bardzo się różni od klasycznej wersji CK One?

CK One – charakterystyka zapachu

CK One to zapach, który łączy w sobie delikatność z energicznością. Nuty głowy stanowią bergamotka, melon, papaja i kardamon, nuty serca – jaśmin, fiołki, róże, muskat i zielona herbata, a nuty bazy – ambra, piżmo i mech dębu.

CK One a CK One Summer

Wszystkie letnie edycje perfum CK One mają taką samą buteleczkę co ich wersja podstawowa, ale każda ma inny kolor. Co roku zmieniają się także kolory nakrętek. Nie jest łatwo zaprojektować flakonik dla perfum, który usatysfakcjonuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Zadanie to udało się Fabienowi Baronowi – pomysłodawcy prostych, ale eleganckich buteleczek perfum CK One.

CK One Summer – charakterystyka kilku letnich edycji perfum CK One

Każda letnia edycja CK One jest opisana jako cytrusowo-aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn.

CK One Summer 2016

  • Nuty głowy: cytryna, lima, mojito, imbir i zielone jabłko
  • Nuty serca: gujawa, kwiat gardenii tahitańskiej i jałowiec
  • Nuty bazy: cedr, mleko kokosowe i mech

CK One Summer 2017

  • Nuty głowy: lima, citron i ogórek
  • Nuty serca: szafran, pieprz, biały pieprz i imbir
  • Nuty bazy: drzewo gwajakowe i piżmo

CK One Summer 2018

  • Nuty głowy: cytryna, mojito i lima
  • Nuty serca: gujawa, ananas i białe kwiaty
  • Nuty bazy: cedr i mleko kokosowe

Porównanie kilku letnich edycji perfum CK One

CK One Summer z roku 2016, 2017 i 2018, choć się od siebie różnią, mają kilka cech wspólnych. W każdej z nich cytryna i lima stanowią nuty głowy. Z kolei powtarzającymi się nutami serca są imbir i gujawa, a nutami bazy – cedr, piżmo i mleko kokosowe. Często składniki zamieniają się miejscami – te, które współtworzyły nuty głowy jednych perfum, stanowią nuty głowy innych (imbir i ogórek).

Porównanie kilku edycji perfum CK One Summer z zapachem CK One

Czy są składniki wspólne dla CK One i CK One Summer? Tak, ale jedynie na poziomie nut bazy. Piżmo, które stanowi nutę bazy perfum CK One, jest jednocześnie jedną z nut bazy perfum CK One Summer 2017. Kolejną wspólną nutą bazy jest mech, który występuje zarówno w CK One, jak i w CK One Summer 2016 (w klasycznej wersji perfum jest to dokładnie mech dębu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *