Makijaż oczu na Walentynki DIY

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy chcesz naprawdę podobać się swojemu chłopakowi.

I nie jest to dzień ślubu, ani jego urodziny, tylko… Walentynki. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na temat tego, jak wykonać walentynkowy makijaż oczu.

Zacznij od pomalowania twarzy. Nałóż krem BB lub bazę pod makijaż, podkład Bobbi Brown i puder dobrane do kolorytu cery. Jeżeli musisz zakryć przebarwienia i inne niedoskonałości, użyj dobrego korektora, na przykład Kryolan. Brwi podkreśl kredką lub specjalnymi cieniami, a na powieki zaaplikuj bazę pod cienie. Dopiero teraz możesz wykonać makijaż oczu na Walentynki.

Na ruchome powieki (ich środkową i zewnętrzną część) nanieś czarny połyskujący cień do powiek Lily Lolo. Na dolnej powiece narysuj kreskę czarnym eyelinerem. Następnie kreskę rozetrzyj fioletowym matowym cieniem do powiek – pamiętaj, żeby dokładnie połączyć ze sobą te dwa kolory. Cień czarny z górnej powieki rozetrzyj brązowym średnim cieniem. Blenduj go ostrożnie z czarnym kosmetykiem Lily Lolo, jednocześnie „wyciągając” na nieruchomą powiekę. W zewnętrznym kąciku oka zaaplikuj ciemnobrązowy cień do powiek – wraz z pozostałymi kolorami stworzy on iluzję głębi. Użyj jasnego perłowego cienia, aby rozjaśnić wewnętrzny kącik oka i skórę pod łukiem brwiowym. Tym samym cieniem pomaluj skórę wzdłuż dolnej linii rzęs, a białą kredką pomaluj linię wodną oka. Dodaj trochę czarnego cienia do powiek na ruchomej powiece. Wytuszuj rzęsy i doklej sztuczne paski lub kępki.

Makijaż zakończ, malując usta jasnoróżową pomadką, a kości policzkowe – delikatnym różem. Jest to mocniejsza wersja makijażu na Walentynki. Z tego powodu kolory muszą być odpowiednio dobrane. Jeżeli ciemnymi cieniami malujesz powieki, na usta połóż jasne kolory. I odwrotnie: intensywnie pomalowane wargi zrównoważysz jasnymi cieniami do powiek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *